Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bürokraside 'hizmet' temizliği

Bürokraside hizmet temizliği sürerken, Mali Piyasalar Üst Kurulu yeniden masaya yatırıldı

Giriş Tarihi: 13.3.2014
Hükümet, devleti saran paralel yapıyla mücadele kapsamında ekonomide de yeniden yapılanmaya gidiyor. Ekonomi'den Çalışma Bakanlığı'na kadar birçok bakanlıkta görevden almalar dün de sürdü. Mali Piyasalar Üst Kurulu oluşturulması seçeneği de yeniden masaya geliyor.

AMAÇ KOORDİNASYON
İstanbul Finans Merkezi Projesi kapsamında Sermaye Piyasası Kurulu, BDDK, TMSF'nin bu kurul çatısı altında, bağımsızlığını da koruyarak faaliyetlerini sürdürmesi öngörülüyor. Böylece, bu kritik kurumlarda cemaate hizmet eden kadroların ayıklanması hedefleniyor. Paralel yapı ile mücadele kapsamında 5 kişinin görevden alındığı TÜBİTAK'ta kapsamlı bir görev değişikliğine gidiliyor. Kripto telefonların teknik casusluk yöntemi kullanılarak dinlendiğinin ortaya çıkmasının ardından ilgili birimlerde 50 kişinin görevden alınacağı öğrenildi. Ekonomi yönetimi, üç yıl önce kurulan Finansal İstikrar Komitesi'nin yapısını güçlendirme kararının ardından Mali Piyasalar Üst Kurulu oluşturulması konusunu da gündeme aldı.

BABACAN: GÜNDEMİMİZDE BİRLEŞME YOK
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, BDDK ile SPK'nın birleştirilmesinin gündemlerinde bulunmadığını ifade etti. Babacan, "Şu an değil, ileriye doğru da bu konu gündemimizde yok. Her ikisi de güvendiğimiz, dünya çapında kredibilitesi olan kurumlar" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bürokraside 'hizmet' temizliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN