Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye POS'ta model oldu

Giriş Tarihi: 13.3.2014
Türkiye'de kayıtdışılığı önlemek amacıyla Ekim 2013'te hayata geçen yazarkasa POS uygulaması dünyaya model olacak. Dünya genelinde 7 milyon adet POS cihazı satan Fransız Ingenico'nun CEO'su Philipe Lazare, Türkiye'deki uygulamanın Afrika ve Ortadoğu ülkeleri, İtalya, Rusya, Ukrayna'dan da büyük ilgi gördüğünü belirterek, "Türk hükümetinin kayıtdışılığı azaltmak için yazarkasa POS'a geçmesi olumlu. Fransa'da KDV konusu işyerinin aylık olarak beyanı ile belirleniyor. Türkiye'deki bu fikir de dünyaya örnek olacak" dedi.

BÜYÜMEMİZ SÜRECEK
17 Aralık sonrası gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirten Lazare, "Türkiye'nin ekonomisi güçlü durumda. Bizim için iyi bir pazar ve büyümeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu. 4 bin 200 kişinin çalıştığı Ingenico'nun, 2013 cirosunun 1.4 milyar euro olduğunu belirten Lazare, "6 yıldır Türkiye pazarındayız. Gelişen ve sürekli büyüyen bir pazar olduğu için yatırımlarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz. Büyümemizde Türkiye'nin önemli bir yeri var" dedi.

HEDEF İLK 5 İÇERİSİNE GİRMEK
IngenIco EMA Bölgesi Başkan Yardımcısı Jacgues Behr, 2016'da cihazların yenilenmesi ile Türkiye'de sıçrama beklendiğini belirterek, "Ingenico'nun toplam satışlarında Türkiye ilk 10 içerisinde. 2016'da Türkiye ilk 5 içerisine girer" diye konuştu. Şirketin Türkiye ve Ortadoğu Genel Müdürü Alpay Sidal, geçen yıl Türkiye'de 400 bin adet pos cihazı sattıklarını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye POS'ta model oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN