Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BES tüm dünyanın takdirini topluyor

Türkiye'de BES'teki gelişmenin tüm dünyanın takdirini topladığını söyleyen ING Emeklilik Finans ve Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Emine Sebilcioğlu, "BES'in 10 yıli çinde çok yol katettiğini görüyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 17.3.2014
ING Emeklilik Finans ve Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Emine Sebilcioğlu, Türkiye'deki BES'in dünyadaki benzerlerine göre oldukça yeni olmasına rağmen, son uygulanan sistemlerden biri olması nedeniyle şeffaf ve esnek yapısıyla dikkat çektiğini söyledi. ING Emeklilik olarak tüm sigorta ürünlerinin oluşum sürecinde, müşteri ihtiyaçlarını karşılayabilmek için sürekli olarak müşterileriyle bağlantı içinde olduklarını ve piyasadaki ürünleri araştırdıklarını ifade eden Sebilcioğlu, "Yeni bir ürün geliştirirken Türkiye ile sınırlı kalmıyor, ING'nin global tecrübesinden de yararlanıyoruz" dedi. Sebilcioğlu, "Dünyada son 10 yılda yaşanan gelişmeler ve ekonomik krizlerin tetiklediği, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerdeki sigorta ve emeklilik sistemlerinin yüksek oranda müşteri ve fon çıkışına karşılık, sektörümüzde gerçekleşen büyüme tüm dünyanın takdirini topluyor. BES'te kârlılık için 7-8 yılların konuşulduğu bir ortamda, yeni kurulan ve ülkemiz için bir ilk olan BES'in 10 yıl içinde çok yol kat ettiğini görüyoruz" dedi. 2013 yılında BES'e yapılan devlet katkısıyla birlikte katılımda büyük artış olduğunu dile getiren Sebilcioğlu, BES'in 2013 yılında başlayan yükselişini 2014 yılında da devam ettireceğini kaydetti.

BÜYÜME TRENDİ DEVAM EDECEK
Sağlam temeller üzerine kurulan ve devlet tarafından da desteklenen BES'in katılımcılar tarafından sosyal güvenlik sisteminin ayrılmaz bir parçası olarak görülmeye başlandığında daha da yükseleceğini vurgulayan Sebilcioğlu, "ING Emeklilik gibi uzun yıllardır dünyanın birçok ülkesinde emeklilik ve hayat sigortacılığında faaliyet gösteren şirketlerin Türkiye'de yer alması, yabancı sermayeli şirketlerin sisteme olan inancını gösteriyor. Katılımcıların gelişmelerden maksimum ölçüde yararlanmasını sağlayacak bir etken olarak görünüyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BES tüm dünyanın takdirini topluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN