Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Reklamda uzun vadeli strateji şart'

Giriş Tarihi: 19.3.2014
Reklamverenler Derneği (RVD) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura, "Ülkemizdeki reklam yatırımlarının büyümesi için küçüğünden büyüğüne her paydaşın gelişmeye katkı sağlaması gerekir. Günü kurtarmak yerine, uzun vadeli stratejiler oluşturmalıyız" dedi. RVD'nin 13'üncü Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda konuşan Pura, bu yıl başta olmak üzere önümüzdeki dönemde de reklam mecrası içinde taşların oynayacağını belirtti.
İŞBİRLİĞİ ETKİLİ OLACAK
Türkiye'de küçüğünden büyüğüne bütün reklamverenlerin sektörün büyümesi adına çaba göstermesinin kurumsal ve sektörel sorumluluk olduğunun altını çizen Pura, şöyle konuştu: "Daha önceki dönemde de söylediğim gibi, ana amaçlarımız dünyaya yayılmak, Anadolu'yla iç içe yaşamak, kamu kurumları ve mesleki örgütlerle en iyi şekilde işbirliği içinde olmaktır. Bu konudaki çalışmalarımız, Dünya Reklamverenler Federasyonu (WFA) Yönetim Kurulu'nda olmamız, yeni Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun'la RVD'nin Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü, Reklam Kurulu üyeliği, yasayla yeni oluşan Reklam Konseyi ile ve diğer sektör kuruluşlarıyla olumlu ilişkilerimiz sayesinde daha da güçlü bir şekilde devam edecektir."

ÖLÇÜMLEME ÖNEMLİ
Pura, "Ölçümün reklamın sağlığı olduğu gerçeğinden hareketle disipline edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Tüm mecra ölçümlerinin bağımsız tek çatı altında konuşlanması gerek" dedi.

YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ
Reklamverenler Derneği'nin Genel Kurul'unda yeni yönetim de belirlendi. Yönetim kurulu kendi içinde görev dağılımını yaptı. Buna göre Ahmet Pura başkan, Hakan Turalı ve Ayşen Akalın başkan yardımcıları, Alkan Eraltan genel sekreter, Yeşim Koçyiğit ise sayman oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Reklamda uzun vadeli strateji şart'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN