3M Türkiye'de sağlığa odaklandı

Giriş Tarihi: 20.3.2014

3M Türkiye'de sağlığa odaklandı. Şirketin Sağlık Ürünleri Grubu Başkan Yardımcısı Joaquin Delgada, "Türkiye'de orta sınıf hızla gelişiyor, sağlık harcamaları artıyor. Hedefimizi büyüttük" dedi

Dünyanın önemli inovatif şirketleri arasında yer alan 3M, Türkiye'de tüketici ürünlerinin yanı sıra sağlık ve gıda güvenliğinde de ciro hedefini yükseltti. 3M Sağlık Ürünleri Grubu Başkan Yardımcısı Joaquin Delgada, Türkiye'de hükümetin 2003 yılında başlattığı 'Sağlıkta Dönüşüm Projesi'nin vatandaşın sağlığa erişimini önemli ölçüde artırdığını söyledi. Tek çatı altında sosyal güvenlik reformunun sağlandığına dikkat çeken Delgada, "Türkiye'de orta sınıf hızla gelişiyor. Sağlık harcamaları artıyor. Biz de hastane ve sağlık bakımı kaynaklı enfeksiyon riskini azaltmak, hastaların güvenliğini artırmak için yeni ürünlerimizi piyasaya sunuyoruz" dedi.

'ENFEKSİYONU ÖNLÜYORUZ'

3M sağlık ürünleri grubunun enfeksiyon önlemenin yanı sıra, kritik ve kronik bakım, sağlık veri sistemleri, diş ve ortodonti çözümleri gibi birçok alanda öncü olduğuna dikkat çeken Delgada, "Sağlık Bakanlığı 2006'dan beri ağız ve diş sağlığı merkezlerine de yatırım yapıyor. Orada çok önemli bir oyuncuyuz. Ayrıca gıda güvenliğinde de birçok dernekle yakın temastayız" şeklinde konuştu.

'PAZARA SÜREKLİ YENİ ÜRÜN SUNUYORUZ'
JoaquIn Delgada, dünyada pazara sunup Türkiye'ye de getirecekleri birçok yeni ürün grubu olduğunu açıkladı. Delgada, en önemli ürünlerinden birinin ameliyat sırasında hastaların vücut ısısının 36 dereceden aşağı düşmesiyle birlikte hipotermiyi engelleyen Bair Hugger Hasta Isıtma Sistemleri olduğunun altını çizdi. Delgada, "Bu sistem, sıcaklık sensörü ile verilen sıcak havanın kontrollü şekilde hastaya iletilmesini sağlıyor. 25 farklı blanket çeşidinden oluşuyor. Ayrıca enfeksiyona yönelik sterilizasyon kontrol güvenliğinde yeni ürünlerimiz geliyor" dedi.

BATI TARZI HASTALIKLAR ARTIYOR
Joaquin Delgada, gelişmiş ekonomiye sahip ülkelerde hastalıkların da farklılık gösterdiğine dikkat çekti. Ekonomik gelişmişlikle birlikte çalışan nüfusunun artması, şehir hayatının karmaşık hale gelmesi kişilerin sağlığını tehdit eden unsurların başında geliyor. Stresli insanlarda kolestrol, kalp krizleri, kanser hastalıkları daha sık görülüyor. Delgada, Türkiye'de de ekonominin hızla gelişmesiyle Batı tarzı hastalık adı verilen bu tür şikâyetlerin artmaya başladığını söyledi. Delgada, "Bunlar elbette istenmeyen durumlar. Ancak biz inovatif bir şirket olarak sağlıkta sürekli olarak yeni ürün geliştiriyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3M Türkiye'de sağlığa odaklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN