Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'nin geleceğine yılda 2 milyon dolar

'Geleceğe Gönüllüyüz' mottosuyla harekete geçen HSBC Türkiye, toplum projelerine yıllık 2 milyon $ ayırdı. Banka bu parayı çevre, eğitim ve gençliğe aktaracak

Giriş Tarihi: 23.3.2014
Türkiye' yi 20 öncelikli pazar arasına koyan HSBC, sosyal sorumluluk bütçesinden önemli bir dilimi İstanbul ofisine aktarma kararı aldı. Yıllık kârın yüzde yarım ile biri arasında bir rakamı kurumsal sosyal sorumluluk (KSS) projelerine ayırdıklarını belirten HSBC Türkiye Stratejik Planlama ve Kurumsal İletişim Grup Başkanı Evren Altıok, banka yönetiminin globalde su kaynaklarının korunması ve geliştirilmesiyle ilgili projelere büyük önem verdiğini söylüyor. Bankanın bu amaçla kullanılmak üzere 5 yılda 100 milyon dolarlık kaynak ayırdığını vurgulayan Altıok, bu paradan Türkiye'ye de önemli bir miktar ayrıldığını vurguluyor. Bankanın Türkiye'de yürüttüğü projeler eğitim, çevre ve topluma katkı alanlarında yoğunlaşıyor. Altıok, "HSBC ülkelere 'proje üretin, rekabet edin, bütçeden pay alın' çağrısı yaptı. Türkiye olarak projelerimizi sunduk. Üç yıl için 1.2 milyon dolarlık bütçe Türkiye'ye aktarılacak. Bunu 2 milyona tamamladık" dedi.

DOĞU'DA OKUL ÖNCESİ HAMLE

HSBC'nin sosyal sorumluluk bütçesinden pay alan projelerden biri de Anne Çocuk Vakfı'yla birlikte Doğu Anadolu'da yürüttüğü "Yaz Anaokulları ve Anne Destek Programı". Mardin ve Diyarbakır'da başlatılan proje kapsamında 16 hafta boyunca bir ilkokulda ana sınıfı oluşturuluyor. Şimdiye kadar 403 çocuk ve 390 anneye kişisel temizlik, okula hazırlık gibi eğitimler verdiklerini belirten Evren Altıok, hedeflerinin 800 anne-babaya ulaşmak olduğunu vurguladı. Altıok, "Proje için 463 bin dolarlık bütçe ayırdık. Kapı kapı dolaşarak öğrencilere ulaşıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin geleceğine yılda 2 milyon dolar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN