Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haftada 3.1 milyar $ buhar oldu

Giriş Tarihi: 30.3.2014
Facebook'un 29 yaşındaki kurucusu Mark Zuckerberg, bankacılık ve teknoloji hisselerinde yaşanan büyük düşüş sonrası bir haftada 3.1 milyar dolar kaybetti. Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, sanal gerçeklik teknolojileri üreten Oculus VR'yi aldıktan sonra borsada büyük düşüşe geçti. Şirketin hisselerinin haftalık kaybı yüzde 11'i buldu. Değeri de 27 milyar dolara geriledi.

RUSYA KRİZİ ETKİLEDİ

ABD'de yatırımcıların Fed'in tahvil alımlarını azaltımı takvimi ve Rusya'nın Kırım'ı ilhak etmesi sonucu tedirginleşmesi Facebook hisselerinin düşmesinde önemli gerekçeler olarak gösteriliyor. Ayrıca Facebook'un ilk çeyrek bilançosunun da zayıf gelmesi bekleniyor. Geçtiğimiz hafta ABD'de teknoloji hisselerinin işlem gördüğü Nasdaq 100'de yüzde 2.2 düşüş yaşandı. S&P 500 endeksi de yüzde 0.5 kayıp yaşadı.

GOOGLE DA KAYBETTİ

Serveti önemli ölçüde eriyenler sadece Mark Zuckerberg'in dışında Google kurucuları Sergey Brin ve Larry Page de var. İkilinin toplam kayıpları 3 milyar doları buldu. Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'un da serveti 1. 9 milyar dolar eridi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haftada 3.1 milyar $ buhar oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN