Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk Telekom'dan dev anlaşma

Türk Telekom International ile veri merkezi işletmecisi Datamena, Türk Telekom International’ın erişim alanını Orta Doğu’ya genişletmek üzere ortaklık anlaşması imzaladı.

Giriş Tarihi: 8.4.2014 17:17
Capacity Ortadoğu konferansında biraraya gelen Türk Telekom International (TTI) ile Birleşik Arap Emirlikleri'nde faaliyet gösteren, Orta Doğu ve Afrika'ya hizmet veren veri merkezi işletmecisi Datamena, bir ağ erişim noktası kurmak ve Türk Telekom International'ın erişim alanını Orta Doğu'ya ve ötesine genişletmek üzere ortaklık anlaşması imzaladı.


"DATAMENA, ETKİN VE GÜVENİLİR BİR ÇÖZÜM"

Türk Telekom International Genel Müdürü Cengiz Öztelcan, "Bölgeye yeni kapasite sunma niyetimizi gerçekleştirmek üzere ağ erişim noktası olarak, veri merkezinin stratejik konumu ve hâlihazırda ağındaki operatörler, CDN'ler, bulut hizmeti sağlayıcıları ve kurumsal müşterilerden oluşan zengin ekosistem dolayısıyla Datamena'yı seçtik. Gelecekteki bağlantılar da düşünüldüğünde Datamena etkin ve güvenilir bir çözüm." dedi.

Datamena Başkan Yardımcısı Mahesh Jaishanka da, "Türk Telekom International Datamena müşterilerine çok çeşitli ve cazip fırsatlar sunuyor. Global Carrier Awards 2013'te Orta ve Doğu Avrupa'nın En İyi Taşıyıcısı seçilen TTI, özellikle Türkiye ve Avrupa'ya bağlantı seçeneklerini artıracak. TTI ayrıca Datamena'ya, MEETS gibi diğer kablolara da bağlanabileceği, Orta Doğu ile Avrupa arasında yeni ve alternatif bir rota olan Gulfstream AMEER'i de getirmiş oluyor" dedi.

Türk Telekom International, bu anlaşmayla Birleşik Arap Emirlikleri'nde 40'ın üzerinde müşterinin oluşturduğu, hızla büyüyen bir ekosisteme katılmış oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk Telekom'dan dev anlaşma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN