Paralel yapı temizlenecek

Giriş Tarihi: 12.4.2014
IMF-Dünya Bankası Bahar Toplantıları için Washington'da bulunan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye'nin istikrarını ve güvenliğini hedefleyen her türlü oluşuma mani olacaklarını belirtti. "Küçük çıkarlar için büyük hedefi, ülkenin yüksek çıkarlarını riske atmamak lazım" diyen Babacan, şöyle konuştu: "Paralel yapının Türkiye'ye zarar vermesini engelleyeceğiz. Çok şükür Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili bir kaygımız yok. İyi bir neticeyle sonuçlanacağını öngörüyoruz."

ASLAN'A DESTEK

Babacan, Halkbank eski Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın Ziraat Bankası'na atanmasına ilişkin olarak da şunları söyledi: "Suçu ispat edilene kadar herkes masum. Siyasi irade böyle tercih etmiştir, hukuki bir engel de yoktur." Babacan, MÜSİAD'ın ABD Temsilciliği açılışına da katıldı.

Ermeni Tasarısı'na tepki
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi'nde onaylanan Ermeni iddialarına yönelik tasarı konusunda, "99 yıl önce Amerika'dan çok daha uzak bir coğrafyada gerçekleştirildiği iddia edilen ama olup olmadığı konusunda da hiçbir bilimsel çalışma olmayan bir konunun, iç politika malzemesi olarak kullanılması hoş değil" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel yapı temizlenecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN