Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eski hasar yöntemleri artık yetersiz kalıyor

Sompo Japan Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Uğur Özer, "Değişen müşteri ihtiyaçları, yeni ortaya çıkan riskler ve teknolojik gelişmeler sigorta şirketlerinin geçmiş hasar uygulamalarının artık yetersiz olduğunu göstermekte" dedi

Giriş Tarihi: 22.4.2014
Geçen yıl dalgalanan ve yıl sonunda artış gösteren döviz kurları hasar maliyetlerini yükseltti. Bu sebeple hasar süreçlerinin müşteri memnuniyetini olumsuz etkilemeden yönetilmesi büyük önem taşıyor. Sompo Japan Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Uğur Özer, hasar yönetiminde müşteri memnuniyetini doğrudan etkileyen faktörlerle ilgili düşüncelerini aktararak, hasar süreçleri hakkında görüşlerini bildirdi. Özer, eskiden müşterinin sadece hasarını hızlı almasının yeterli olduğunu, ancak bugün müşteri memnuniyetini sadece bu parametreyle açıklamanın mümkün olmadığını ifade etti. Sektördeki en yaygın ve geniş anlaşmalı servis ağlarından birine sahip olduklarını belirten Özer, "Hasar sürecinde alınan yardım hizmetlerinin kalitesi de müşteri memnuniyetini doğrudan etkiliyor. Hasarın ihbarından, ödenmesine kadar tüm süreçlerde sigortalının olumlu bir hasar deneyimi yaşatarak, tüm süreçlerimizi buna göre kurguluyoruz" dedi.

'YENİ HASAR YAZILIMIMIZ MEMNUNİYETİ ARTIRACAK'
2014 yılında yeni bir hasar yazılımına geçtiklerini dile getiren Özer, "Birçok alanda iş süreçlerinde iyileşme sağlayacak yeni yazılımla, otomatik iş akışları, gerçek zamanlı performans takipleri, elektronik dosya yönetimi ve bunun gibi birçok yeni uygulamayla operasyonel verimliliğimizi önemli bir oranda artırıyor olacağız. Hem servis sürelerinin iyileştirilmesi, hem de müşteri dostu mobil veya internet uygulamalarıyla müşteri memnuniyetinin ve acente memnuniyetinin de arttırılmasında yeni hasar yazılımımız önemli bir destek sağlayacaktır. Sompo Japan olarak teknoloji ve insan kaynağına artan oranda yatırım yaparak sektördeki farklı konumumuzu daha da güçlendireceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski hasar yöntemleri artık yetersiz kalıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN