TÜSİAD ve TUSKON'a rağmen yatırım

Giriş Tarihi: 23.4.2014

Başbakan Erdoğan, "Bu ülkeye yatırımcı gelmez" diyerek niyet beyan eden TÜSİAD ve TUSKON'u üstü kapalı eleştirdi. Erdoğan "İşveren örgütlerine rağmen Türkiye dimdik ayakta" dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçim öncesinde "Bu ülkeye yatırımcı gelmez" diyerek niyetlerini beyan eden TÜSİAD ve TUSKON'u eleştirdi. AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Erdoğan, Gezi olayları ve 17 Aralık operasyonunda ekonomiyi karalama kampanyaları yapıldığını belirtti. Erdoğan, "Uluslararası yatırımcıları tedirgin etmek için epeyce uğraşıldı. Türkiye kaos ve kriz ülkesi gibi gösterilmek istendi. Kimi işveren örgütleri çıkıp 'Türkiye'ye uluslararası yatırım gelmez' diyerek hem bizi tehdit etmeye kalktı hem de adeta yatırımcılara 'gelmeyin' dedi. İçeride ve dışarıda 'tüketmeyelim ki, ekonomiyi durduralım' çağrıları yapıldı" diye konuştu.

İHANET GİRİŞİMLERİ
Erdoğan, tüm ihanet girişimlerine rağmen ekonominin dimdik ayakta olduğunu söyledi. Erdoğan, şunları vurguladı: "Bütün bu olumsuzluklara rağmen dünyanın Türkiye'ye olan teveccühü anlamlı. Dünya ülkemizi önemli destinasyon olarak görüp, buraya geliyor." Başbakan Erdoğan, 2002'de 13 milyon olan turist sayısının 35 milyona çıktığını belirterek, "Şu anda otel kapasitesi bile yetmiyor" değerlendirmesini yaptı. Ekonominin geçen yıl nisan ve mayısta, tarihin en başarılı dönemlerinden birine şahit olduğunu kaydeden Erdoğan, Borsa İstanbul ve Merkez Bankası rezervinin rekor kırdığını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜSİAD ve TUSKON'a rağmen yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN