Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kredi önlemleri tuttu

Giriş Tarihi: 25.4.2014
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, iç tüketimin kontrollü şekilde büyümesini büyük ölçüde sağladıklarını belirterek, "Kredi artış oranları istediğimiz noktaya geliyor, taksitli kredi kartı bakiyesinde son aylardaki düşüş olumlu" dedi. Ekonomi Muhabirleri Derneği'nin (EMD) ödül töreninde konuşan Babacan, taksitli kredi kartı bakiyesinde son aylarda 7-8 milyar lira düşüş olduğunu hatırlattı. Seçim dönemlerinde bu gibi önlemleri almanın kolay olmadığını söyleyen Babacan, Türkiye'nin belli bir güven seviyesine ulaştığını söyleyerek, şöyle konuştu: "Halk güvenmeyince, tüketim konusunda tutuk davranıyor; şirketler güvenmeyince, yatırım yapma konusunda tutuk davranıyor. Bunca para ve maliye politikasıyla ekonomiye verilmeye çalışılan ivme, güven unsuru olmayınca gerçekleşmiyor."

TÜRKİYE İYİ ADRES

Başbakan Yardımcısı Babacan, önümüzdeki 10 yılın büyüme oranlarının, gelişmekte olan ülkeler açısından geçmişe göre biraz daha düşük olacağını belirtti. Babacan, "Yine de bu oranlar dahi, gelişmiş ülkelerin üzerinde olacak. Dinamizm isteyen, 'Nereye yatırım yapsam fayda görürüm' diye düşünen yatırımcılar için gelişmekte olan ülkelerin iyi bir adres olacağını görüyoruz. Türkiye de bu ülkelerin içinde yer aldığı için yatırımcılar tarafından tercih edilecektir" diye konuştu.

NAYIR'A ÖDÜLÜ BABACAN VERDİ
EMD tarafından düzenlenen "Altın Kalem Ekonomi Basını Başarı Ödülleri" sahiplerini buldu. Ankara'daki deneyimli muhabirimiz Mehmet Nayır da "Boyacı Ali AB'yi yendi" haberiyle en iyi haber/söyleşi dalında ödül aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kredi önlemleri tuttu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN