Türkiye'nin en iyi haber sitesi

VİOP'de işlem saatleri uzuyor

Borsa İstanbul, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nda (VİOP) seans saatlerinin uzatılmasına ilişkin anket düzenleyerek üyelerin görüşünü sordu.

Giriş Tarihi: 25.4.2014 15:39
Ankette VİOP'ta mevcut seans saatlerinin korunarak ilk aşamada bazı sözleşmelerde olmak üzere aynı günün devamı olarak 18.15 ile 23.00 saatleri arasında işlemlere devam edilmesi planlanıyor. Anket çalışmasında, üyelerin konuyla ilgili görüşleri ve bazı teknik detaylarla ilgili soruları yanıtlaması istendi.

Ankette uzatılmış seans uygulaması olarak tanımlanan saat 18.15 ile 23.00 arasındaki işlem uygulamasına geçiş için üyelerin altyapı ve insan kaynağı ile ilgili olarak ne kadar bir süreye ihtiyaç duydukları ve döviz ile altın sözleşmeleri haricinde endeks ve diğer sözleşmelerin de işlem görmesini isteyip istemedikleri soruldu.

Uzatılmış seansta üyelerden gelecek istekler doğrultusunda farklı fiyat limitleri belirlenebileceği anlaşılan ankette, üyelerle Borsa İstanbul arasındaki bağlantılar ile ilgili diğer teknik detayların nasıl şekillendirilebileceğine ilişkin görüşler de soruldu.


ÜYELER OLUMLU KARŞILADI

Üyelerin genel eğilimi, uzatılmış seans uygulamasının olumlu karşılandığı yönünde. Üyeler yeni düzenlemeye geçiş için kendilerinin altyapı ve insan kaynağı konusunda gerekli çalışmaları 3 ay içinde tamamlayabileceklerini belirtirken, geçiş sürecinde kendilerinden çok yazılım firmalarının tam anlamıyla hazır olup olmamalarının dikkate alınması gerektiğini kaydetti.

Ayrıca yetkililer uzatılmış seans uygulamasında sadece belirli sözleşmelerin değil tüm sözleşmelerin işlem görmesini ve fiyat marjının sınırlı tutulması gerektiğini de ifade ediyor.

VİOP'ta halen işlemler saat 09.10'da başlayıp 17.45'te sonlanıyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
VİOP'de işlem saatleri uzuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN