Oscar'ın pırlantacısı Türkiye'de

Giriş Tarihi: 27.4.2014

Oscar yıldızlarının taktığı Forevermark, Zen Pırlanta'yla Türkiye'ye geldi. Zen'in sahibi Güzeliş, "Pırlantanızın kimliği olacak" dedi

Dünyanın lider elmas firmalarından De Beers Grubu'nun pırlanta markası Forevermark, Zen Pırlanta'yla Türkiye'ye geldi. Oscar törenlerinde Karolina Kurkova, Jenifer Garner, Gwyneth Paltrow, Nicole Kidman, Uma Thurman gibi dünyaca ünlü yıldızların kullandığı Forevermark marka pırlantaların her birinde kıldan ince bir kimlik numarası bulunuyor. Bu damga sadece özel bir cihazla görülebiliyor. Pırlanta satın alanlar kendi ismiyle bunu şirketin sitesine kaydettiriyor. Forevermark CEO'su Stephen Lussier'in de katılımıyla bu hafta satışa sunulacak ürünleri Türkiye'ye getiren Zen Pırlanta'nın patronu Emil Güzeliş ile bir araya geldik.

De Beers neden sizi tercih etti?
1.5 yıldır görüşüyorduk. Türkiye pazarını incelediler, lisansörlük kriterine sahip firmaları araştırdılar. Bizimle işbirliğine gitmek istediler.

KENDİ TAŞINI SİTEYE KAYDETTİR
Taşın bir kimlik numarasının olması önemli mi?
Bu, müşteri için eşsiz bir deneyim. Pırlanta alan her müşterimiz, uluslararası Forevermark sitesine girerek taşını kendi adına kaydettirebilecek. Böylece pırlantası uluslararası bir kimliğe sahip olacak.

Türkiye dışında başka hangi ülkelerde Forevermark var?
ABD, Avustralya, Kanada, Hong Kong, Hindistan, Japonya, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, Malezya, Singapur, Güney Afrika gibi ülkelerde faaliyetteler.

DİĞER ÜRÜNLERLE % 10 FİYAT FARKI BULUNUYOR
Forevermark'a ortalama kaç liraya sahip olunabilecek?
Forevermark pırlantaları, en az 0.14 karat büyüklükten başlıyor. Taşın kimlik kartındaki özelliklerine göre fiyatı belirleniyor. Müşteriler, Forevermark'ı mağazamızda aynı özelliklere sahip diğer pırlantalardan sadece yüzde 10 fiyat farkıyla alabilecek.

DİYARBAKIR'DA MAĞAZA AÇIYORUZ
Peki Zen Pırlanta olarak 2014 büyüme planınız nedir?
Şu anda Türkiye'de 46, Kuveyt ve Katar'da 1'er, Kıbrıs'ta 2 olmak üzere toplam 50 mağazamız bulunuyor. Çok yakında Mall of İstanbul ve Diyarbakır mağazalarımızı açacağız. 7 yıldır mücevher ihracatında sektör lideriyiz. Türkiye'nin mücevher ihracatının yüzde 50'sini gerçekleştiriyoruz. Hollanda, Amerika ve Dubai'de ofislerimiz var.

Kuyum sektöründe dünyadaki durumumuz nedir?
Altın takı sektöründe oldukça güçlüyüz. İtalya'dan sonra en büyük üretim kapasitesi bizde. Altındaki başarıyı pırlantada da yakalamaya çalışıyoruz. Dünyada bu sektör 25 yılda 3 kat arttı. Türkiye'de ise 5 yılda 3 kat büyüdü.

DÜNYADAKİ ELMASLARIN YÜZDE 1'İ FOREVERMARK
125 yıllık deneyimiyle sektörün en büyükleri arasında yer alan De Beers Grubu'nun markası Forevermark'ı Michelle Obama dahil birçok ünlü isim kullanıyor. Dünyadaki elmasların yalnızca yüzde 1'i Forevermark kriterlerine sahip. Bu standarda uygun pırlantaya bir kimlik numarası veriliyor. Bu özel numara, Forevermark sembolüyle pırlantanın tablasına işleniyor ve damga oluşturuluyor. Forevermark pırlantalar, sayısı 35'i geçmeyen dünyanın en iyi elmas kesim ustaları tarafından işleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oscar'ın pırlantacısı Türkiye'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN