Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuran kursu öğreticilerinden 1 Mayıs uyarısı

Fahri Kuran Kursu Öğreticileri Platformu, sosyal medyada 1 Mayıs törenlerinde hükümeti protestoya çağıranlara karşı üyelerini uyardı.

Giriş Tarihi: 30.4.2014 16:18
Platformadan yapılan yazılı açıklamada, 1 Mayıs'la bağlantılı olarak sosyal medyadaki operasyon hesaplarından yapılan çağrılara karşı üyeler uyarılırken provokasyonyana gelinmeyeceği vurgulandı.

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

KİMSENİN KÖTÜ EMELLERİNE ALET OLMAYACAĞIZ

Üyelerimize ve Kamuoyuna: Platform yönetim kurulu dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesi konusunda önemle uyarıyoruz. Yönetimimiz ve üyelerimizin bilgisi dışında sosyal medyada fahri Kuran kursu öğreticilerine hitaben, Ankara'ya gidiyoruz çağrılarıyla, hükümetimizi ve Diyanet İşleri Başkanlığımızın karalama çabalarına alet olmayacağımızı ve tasvip etmeyeceğimizi, yaptığımız görev gereği böyle bir çağrının üyelerimizin arasında bir karşılığının olmadığını belirtmek istiyoruz. Fahri Kur'an kursu öğreticileri hocalarımız, kendi sorunlarının çözümü için İslami ve insani bir edeple, kimseyi incitmeden ve karalamadan hak mücadelelerini tüm yetkililere ulaştırmış ve platform olarak üstüne düşeni yapmıştır.

Türkiye'nin tüm illerinde örgütlenen platformumuza üye tüm arkadaşlarımızın bizlere güvenmesini istiyoruz. Yapılan çalışmalar neticesinde, atama şartlarına haiz fahri öğreticilerin sorununu, başta sayın Başbakanımız olmak üzere tüm bakanlarımıza ve milletvekillerimize Diyanet İşleri Başkanlığımıza iletilmiştir. Yetkili sendika Diyanet-sen Genel Başkanımız Mehmet Bayraktutar Beyefendi, platformumuza üye hocalarımızın mağduriyetine dikkat çekmiş ve sorunlarının ivedilikle çözülmesi için yetkililere çağrıda bulunmuştur. Platformumuz adına Başbakan Yardımcımız Sayın Bülent Arınç Bey'den resmi olarak randevu talep edilmiş ve cevap beklenmektedir.

Platform olarak uyarımız, sosyal medya aracılığıyla üyelerimizi Ankara'ya, protestoya çağıranların bizimle bir bağlantılarının olmadığını ve ne olursa olsun yaptığımız görevler gereği hiçbir Kuran kursu hocasının bu oyunlara alet olmayacağını bildiriyoruz.

Önemle, tüm üyelerimize ve kamuoyuna duyurulur.

FAHRİ KURAN KURSU ÖĞRETİCİLERİ PLATFORMU
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuran kursu öğreticilerinden 1 Mayıs uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN