Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yastık altındaki altın eve dönüşüyor

Giriş Tarihi: 3.5.2014 13:48 Güncelleme Tarihi: 3.5.2014 13:56

Rafineri Yapı, İstanbul Altın Rafinerisi (İAR) işbirliği ile yastık altındaki altınları yüzde 10 fazlasına alarak Beylikdüzü'nde yapımı bu yılın temmuz ayında bitecek Altın Vadi Konaklarından ev sahibi yapıyor.

Rafineri Yapı ve İstanbul Altın Rafinerisi işbirliği ile gerçekleştirilen proje sayesinde yastık altındaki altın tasarrufları gayrimenkul yatırımlarına dönüşebilecek.

Alanında dünyanın sayılı firmalarından birisi olan İstanbul Altın Rafinerisi'ne getirilen yastık altı altınlar, değerinin yüzde 10 fazlası ile nakde çevrilip Rafineri Yapı'nın gayrimenkul projelerinde değerlendirilebilecek. "Yastık altı" altınların ekonomiye kazandırılmasına ve durgunluk yaşayan gayrimenkul piyasasının hareketlenmesine katkıda bulunacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Rafineri Yapı AŞ Başkanvekili Orhan Savaş, yastık altındaki 5 bin ton altının ekonomiye kazandırılmasına katkıda bulunacak projenin detayları ile ilgili Türk halkının geleneksel tasarruf aracının altın olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Ülkemizin dört bir yanındaki vatandaşlarımız tasarruflarının çok önemli bir kısmını altın ile yapar. Bu yüzyıllardır alışılagelmiş bir şeydir. Yaptığımız araştırmalara göre Türkiye'de hane halklarının 5 bin ton civarında yastık altı altın tasarruflarının olduğunu tahmin ediyoruz. Bu gerçekten çok önemli bir rakam. Bu ülkemizin bir zenginlik kaynağı, ancak yastık altında bekleyen bunca altının ekonomiye herhangi bir katkısının olmaması son derece üzücü. Ekonomi yönetiminin, yastık altında bekleyen bu büyük miktardaki birikimin ekonomiye kazandırılması amacıyla attığı bir takım adımlar sonuç vermeye başladı. Yastık altındaki altının ekonomiye kazandırılması ve nispeten durgunluk yaşayan gayrimenkul sektörüne örnek teşkil etmek amacıyla İAR ile ortak bir projeye imza atmaya karar verdik. İstanbul Altın Rafinerisi ile gerçekleştirdiğimiz ortak proje kapsamında, tasarruflarını getiren yatırımcıların altınlarını, piyasa değerinin yüzde 10 fazlası ile nakde çevirecek ve Rafineri Yapı'nın gayrimenkul projelerinde değerlendireceğiz."

Rafineri Yapı'nın yapımına devam ettiği ve Temmuz 2014'de teslimatını yapacağı Altın Vadi Konakları hakkında da bilgi veren Savaş, projelerinin 6 bin 90 metrekare arsa üzerine 5 katlı 8 blok ve toplam 102 daireden oluştuğunu belirtti. Proje kapsamında 82 metrekare-233 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 dubleks ve 5+1 dubleks daireler, açık ve kapalı yüzme havuzu, kapalı oto park, fitness, sauna ve daire sahiplerinin kullanımına özel yaklaşık 4 bin metrekare peyzaj alanı yer alıyor.

Savaş, projenin lokasyonunun önemli bir noktada olduğunu belirterek, Altın Vadi Konakları'nın ulaşım açısından da merkezi bir lokasyonda bulunduğunu metrobüs, hastane, üniversite, okul ve alışveriş merkezi gibi hayatın önemli noktalarına maksimum 10 dakika mesafede yer aldığını sözlerine ekledi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yastık altındaki altın eve dönüşüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN