Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MÜSİAD ve TİKA'dan işbirliği

TİKA ile MÜSİAD geniş kapsamlı işbirliği protokolü imzaladı. TİKA Başkanı Çam: "Türkiye geçen yıl 3.2 milyar dolarlık toplam dış yardım yaptı. Avrupa'da birinci sırada yer aldık" dedi

Giriş Tarihi: 9.5.2014
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) arasında geniş kapsamlı işbirliği protokolü imzalandı. Konuyla ilgili düzenlenen organizasyonda konuşan TİKA Başkanı Serdar Çam, 2002'de 12 olan yurtdışı ofis sayısının bugün itibarıyla 35'e yükseldiğini ve yıl sonunda 40 ülkede ofislerinin olacağı bilgisini verdi. Faaliyet alanlarında 100'ün üzerinde ülke bulunduğunu belirten Çam, "Temel olarak bakıldığında tarihi ve coğrafi bölgelerle ilgili önceliklerimiz var. Ecdat yadigarı geçmişle irtibatımız olan, Misak-ı Milli sınırları dışında da kendisini bize ait hisseden, bizlerle birlikte olan kardeş ve akraba topluluklarına yönelik önemli çalışmalar yapıyoruz" dedi. TİKA olarak Balkanlar, Ortadoğu ve Afrika'ya odaklandıklarını dile getiren Çam, bu bölgelerden sonra Uzak Asya, Latin Amerika'yı da içine alan beş kıtaya ulaşan bir yapıya kavuştuklarını söyledi.

TÜRKİYE ZİRVEYE ÇIKTI

Türkiye geçen yıl 3.2 milyar dolarlık toplam dış yardım yaptı. Yapılan yıllık yardım artışlarında geçen yıl Avrupa'da 1'inci, dünyada ise Japonya'nın ardından 2'nci sırada yer aldı. MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Nazım Özdemir ise Türkiye'nin geçmişte 70 sente muhtaç bir durumdayken şu anda dünyanın her yerine yardım ulaştıran bir konuma geldiğini belirtti.

BAŞARI 10 YILDA ARTTI

Kaynakların dağıtımının da doğru yönetilmesi gerektiğine dikkat çeken Özdemir, son 10-12 yılda bunun çok başarılı bir şekilde yönetildiğini anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MÜSİAD ve TİKA'dan işbirliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN