Ülker'den 800 milyon liralık ciro

Giriş Tarihi: 10.5.2014

İlk çeyrekte 792 milyon lira ciro elde eden Ülker Bisküvi'nin günlük satışı ise 9 milyon liraya ulaştı. CEO Mehmet Tütüncü, "Çift haneli büyüyemiz hedeflerimize ulaşma azmimizi gösteriyor" dedi

Ülker Bisküvi, bu yılın ilk çeyreğinde cirosunu geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 11 artırarak 792.5 milyon liraya çıkardı. İlk çeyrekte günlük ortalama 8.8 milyon liralık satış gerçekleştiren şirketin faaliyet kârı ise yüzde 16'lık artışla 80 milyon TL'ye ulaştı. Bu dönemdeki ana ortaklığa ait dağıtabilir net kârı ise 51 milyon lira olarak gerçekleşti. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 45 milyon lira net kâr etmişti. Ülker CEO'su Mehmet Tütüncü, son beş çeyrekten beri ciroda elde edilen çift haneli büyüme grafiğinin şirketin büyüme yolundaki hedeflerine ulaşma azmini gösterdiğini söyledi. "Planlarımız doğrultusunda güçlü büyümeye devam ediyoruz" diyen Tütüncü, 2014 yılı ilk çeyrek sonuçlarının, yerel seçimler ve piyasa üzerindeki etkileri göz önünde bulundurulduğunda beklentilerine parAlel gerçekleştiğini belirtti. Tütüncü şöyle devam etti: "İlk çeyrek sonuçları, Ülker'in orta ve uzun vadeli hedeflerini elde etme konusundaki inancımızı kuvvetlendirerek sürdürmeye devam ettiriyor. İlk çeyrek, yıla başlangıç açısından önemli bir gösterge teşkil ediyor. Yaptığımız bu başarılı başlangıç, yılın geri kalanı için duyduğumuz güven ve cesareti artırdı."

133 MİLYON TL'lik TEMETTÜ

7 Nisan itibarıyla kâr dağıtımı gerçekleştirdiklerini hatırlatan Tütüncü, "Brüt olarak 133 milyon TL dağıtarak hissedarlarımızı memnun ettik. Temettü dağıtım oranımız yüzde 71.4 oldu. Müşteri odaklı, rekabetçi, verimli ve yenilikçi olma azmimizin, tüm müşterilerimiz ve paydaşlarımıza değer yaratmaya devam edeceğine inanıyoruz. Elde edilen sonuçlar, 2016 yılı bütçe hedeflerimize orta ve uzun vadeli stratejimize ulaşma konusundaki motivasyonumuzu da yükseltiyor" diye konuştu.

BİSKOT'UN YÜZDE 30'UNA 200 MİLYON TL
Ülker Bisküvi, Biskot Bisküvi'nin yüzde 30 hissesini, Tayyar Grubu'ndan 200 milyon TL bedelle satın aldı. Satın almanın ardından Ülker'in Biskot'taki payı yüzde 73.5'e çıktı. Biskot Bisküvi, Karaman Organize Sanayi Bölgesi'nde 4 ve İstanbul Silivri'de bir olmak üzere toplamda 5 fabrikada faaliyet gösteriyor. Biskot Bisküvi'nin ürün portföyünde bisküvi, gofret, kek, çikolata gibi ürünler bulunuyor. Şirket, Ülker, Karsa ve Halk markalı ürünleri üretiyor. 120 bin metrekare kapalı alana sahip olan Biskot'un yıllık üretim hacmi ise 150 bin ton.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ülker'den 800 milyon liralık ciro
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN