Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Wonderbag Türkiye'de hızlı büyüyor

Giriş Tarihi: 11.5.2014 15:20

İzmir, Güney Afrikalı aktivist-girişimci Sarah Collins ve Işınsu Kestelli’nin ortaklığıyla birlikte, ekolojik pişirme çantası Wonderbag’in dünyadaki ikinci üretim ve pazarlama üssü haline geldi. 2023 yılına kadar dünyada 100 milyon Wonderbag dağıtılacak.

Sarah Collins, Fortune tarafından dünyanın 10 güçlü kadın girişimcisi arasında gösterildi. Bill Gates, dünyanın bütün mülteci kamplarına giren Wonderbag'in yararlarını anlatan bir tweet attı.

Bundan iki yıl önce bir yaz tatilinde tanışan İzmirli iş kadını Işınsu Kestelli ve Güney Afrikalı aktivist-girişimci Sarah Collins'in iş ortaklığı küresel nitelik kazanmaya başladı. Kestelli'nin Wonderbag üretmek için kurduğu Doğal Denge Şirketi, iki yıl içinde, sorumluluğunu üstlendiği 23 ülkeye yayıldı. 2023'e kadar tüm dünyaya 100 milyon Wonderbag dağıtma hedefini 2013 yılı başında Davos'ta açıklayan Sarah Collins, Türkiye'den aldıkları enerjinin de etkisiyle bu hedefe emin adımlarla yürüdüklerini söyledi.

Türkiye'yi Wonderbag'in bölgesel üssü yapan Işınsu Kestelli ise iki yılda önemli aşama sağlayan stratejik ortaklık hamlesi ve yürütülen çalışmalar hakkında şunları söyledi:

"Wonderbag'i ilk gördüğümde doğa ve çevre dostu olması ve birçok avantajı ile tamamen kadına dokunan niteliği nedeniyle çok sevdim... Evet; bu ticari bir iş, ancak özellikle çevre ve doğaya olan katkıları ve kullanıcıların yoğun olarak kadın olması, toplumun her gelir kesiminden kadına hitap etmesi beni yola çıkarken en çok etkileyen özellikleri oldu. Her yeni Wonderbag kullanıcısıyla doğaya ve çevreye katkı sağladığımızı düşünmek, kadınlarımızın ve tüm kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor olmak bu işin en keyif veren yanı..."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Wonderbag Türkiye'de hızlı büyüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN