Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kredi kartına taksitte yeni düzenleme

BDDK, kredi kartlarına uygulanan taksit düzenlemesinde değişikliğe gitti. Şirket kredi kartlarında taksit sınırlaması kaldırılırken, hediye çekiyle taksit engelinin delinmesine kapıyı kapattı.

Giriş Tarihi: 13.5.2014 09:04 Güncelleme Tarihi: 13.5.2014 09:46
Kredi kartlarına kuyum, akaryakıt, gıda ve yemek harcamalarında taksitlendirme yasağı, şirket kredi kartlarından kaldırıldı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun, Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26 ncı maddesinin yedinci fıkrasını değiştiren kararında şöyle denildi:

"Mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi dokuz ayı geçemez. Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyon ve kuyumla ilgili harcamalarda ve yemek, gıda, akaryakıt ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanamaz."

Yönetmeliğe eklenen yeni maddeyle şirket kredi kartlarına uygulanan taksit sınırlaması kaldırıldı.

Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik değişikliği bugünden itibaren yürürlüğe girdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kredi kartına taksitte yeni düzenleme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN