Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu yıl tarıma 5.7 milyar TL kredi var

Giriş Tarihi: 14.5.2014
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Abdullah Kutlu, geçen yıl çiftçilere 5 milyar 225 milyon lira kredi kullandırdıklarını, bu yıl ise 5 milyar 750 milyon lira kredi kullandırmayı hedeflediklerini bildirdi. Kutlu, "Çiftçiler Günü" dolayısıyla yayımladığı mesajında, çiftçileri kutladı. Tarım Kredi Kooperatifleri'nin Türk çiftçisinin teminatı olduğunu ifade eden Kutlu, Hükümet tarafından sağlanan istikrarla 10 yıl önce yüzde 70'ler seviyesinde olan kredi faiz oranlarının bugün yüzde sıfır ile yüzde 5-10 arasına çekildiğini anımsattı. Sulamada ve hayvancılıkta sıfır faizli kredi uygulamasının devam ettiğini bildiren Kutlu, 12 yıl önce kişi başına 3 bin lira olan kredi miktarının bugün 500 bin liraya çıkarıldığını, geçen yıl çiftçilere 5 milyar 225 milyon lira kredi kullandırdıklarını, bu yıl ise 5 milyar 750 milyon lira kredi kullandırmayı hedeflediklerini kaydetti.

KOLAY KREDİ İMKÂNI
Çiftçinin istediği kadar kredi kullandıracaklarını belirten Kutlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a faizlerinin aşağıya çekilmesindeki ve sıfır faize kadar sübvansiyonlu kredi kullandırabilmesindeki desteğinden dolayı çiftçiler adına teşekkür etti. Kutlu şunları söyledi: "Hepimize düşen görev, Türk çiftçisini zenginleştirmek amacıyla el ele, omuz omuza vermektir. Türk çiftçisine sunduğu hizmetleri ve mevcut imk'nları en doğru biçimde kullanarak, Türk Tarımının yüz akı olan Tarım Kredi Kooperatifleri, bu konuda üzerine düşecek her türlü görevi severek üstlenmeye hazırdır."

SİGORTA YAPMAK ARTIK ŞART
Dünyada yaşanan iklim değişikliğinin en çok etkilediği ülkelerin başında Türkiye geliyor. Tüm üreticiler mutlak surette ürünlerini sigorta ettirmeli. Bu yıl yaşanan don, dolu, sel ve benzeri gibi doğal afetlerden dolayı kayısı, fındık, çay, kivi, kiraz, elma ve ceviz gibi önemli tarım ürünleri zarar gördü. Sigorta yaptıran üreticiler mağdur olmadı ancak ürünlerini sigorta yaptırmayan üreticiler önemli ölçüde zarar gördü.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu yıl tarıma 5.7 milyar TL kredi var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN