Arjantin'e yazılım ihraç etti

Dijital spor medyası şirketi Perform çatısı altında faaliyet gösteren Mackolik A.Ş., Arjantin’in en çok satan spor gazetesi Ole için geliştirdiği canlı skor uygulaması ile Güney Amerika pazarına da hizmet sunmaya başladı.

Giriş Tarihi: 21.5.2014 12:01
Arjantinli sporseverlerin büyük ilgi gösterdiği uygulama iOS ve Android işletim sistemli mobil cihazlarda kullanılabiliyor. Yayına girdikten 4 gün sonra Arjantin'in en çok indirilen spor uygulaması olan Ole'nin haftalık indirilme rakamları halen Android'de 50 bini, iOS'ta ise 20 bini buluyor.

Yüzbinlerce Arjantinli sporsever tarafından kullanılmakta olan uygulamaya ve geliştirme sürecine ilişkin bilgi veren Perform Türkiye Genel Müdürü Emre Uğurlu, "Perform Türkiye'nin en önemli hedeflerinden biri de canlı skor alanında Türkiye'yi küresel çapta bir merkez olarak konumlandırmak. Bu hedef doğrultusunda Mackolik A.Ş. tarafından hayata geçirilen Goal Live'ın mobil uygulaması halen tüm dünyada kullanılıyor. Bilindiği gibi, Mackolik A.Ş.'nin bu alanda dünyada eşine az rastlanır bir deneyim ve uzmanlığı var. Şirketimiz Türkiye'de Mackolik.com ve Sahadan.com'un mobil uygulamalarını geliştiriyor ve kullanıma sunuyor. Türkiye'nin en çok kullanılan ve en çok sayfa gösterimine sahip uygulamaları arasında yer alan bu uygulamalarda edindiğimiz deneyimi daha geniş bir kapsama taşıyoruz. Farklı ülkelerdeki kullanıcıların beklenti ve alışkanlıklarına paralel biçimde, Goal Live'ın yerelleştirilmiş versiyonları diyebileceğimiz şekilde yerel işbirlikleri ile farklı ülkelerde de hizmet sunmak amaçlarımız arasında yer alıyor" dedi.

Ole'nin Arjantin'in en çok tiraja sahip spor gazetesi olmasının yanı sıra internette de en çok ziyaret edilen spor sitesi konumunda bulunduğunu hatırlatan Uğurlu, "Ole uygulamasının altyapısı kardeş şirketimiz Kokteyl Yazılım tarafından hazırlandı. İçerik ise tamamen Mackolik.com sistemi üzerinden güncelleniyor. 134 ülkede gerçekleşen spor karşılaşmalarına ilişkin bilgilerin bu ülkelerde bulunan binlerce muhabirimiz tarafından anında ve direkt olarak sahadan iletilmesi uygulamayı benzersiz kılıyor. Şu anda yüzbinlerce Arjantinlinin en üst futbol liginden en alt futbol ligine kadar canlı skorları ve maç sonuçlarını bir Türk firmasının hizmeti olarak almasının, ülkemizin teknoloji ihracatı açısından da son derece önemli olduğuna inanıyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arjantin'e yazılım ihraç etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN