Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ravago 6 ayda 3'ledi

Türkiye'yi bölgesel üs yapmayı planlayan Belçikalı kimya devi Ravago, şimdi de Ankara merkezli Stoper A.Ş'ye göz dikti. Ravago, böylece 6 ayda 3 Türk şirketini bünyesine katacak

Giriş Tarihi: 22.5.2014
Avrupa'nın önemli petrokimya şirketlerinden Belçikalı Ravago, Türkiye'yi üretimde bölgesel üs yapmaya karar verdi. Cirosunun yaklaşık yüzde 10'unu Türkiye'den yapan Belçikalı Ravago, tesis avına çıktı. Son 6 ayda iki firmayı bünyesine katan Ravago, rotasını yalıtım sektörünün önde gelen firmalarından Stoper A.Ş'ye çevirdi. Şirket, Ankara merkezli Stoper A.Ş'nin ortağı Canpa İzolasyon Malzemeleri firmasıyla masaya oturdu.

HEDEF 1 MİLYAR EURO
40 ülkede faaliyet gösteren Ravago, 350 şirket ile petrokimya alanında faaliyet gösteriyor. Dünya genelinde 5 binden fazla çalışanı bulunan şirket, geçen yılı 6.5 milyar euroluk ciro ile kapattı. Türkiye'deki cirosu ise 400 milyon euronun üzerinde olan Ravago, 2015'te bu rakamı 1 milyar euroya çıkarmayı hedefliyor. Türkiye'de 2 yılda 2.5 katlık büyüme hedefi olan Belçikalı petrokimya devi, bu hedefine satın almalar yaparak ulaşmayı planlıyor.

TEKPOL'Ü SATIN ALDI
Kasım 2013'te Kayserili İzerberrock'a ortak olan Ravago, aralıkta Gebzeli Tekpol'e teklif götürdü. Ravago, 60 milyon dolarlık ciro yapan Tekpol'ün tamamını satın aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ravago 6 ayda 3'ledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN