Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Clup Flipper'a Araplar talip oldu

Giriş Tarihi: 1.6.2014

Türkiye'nin en eski devre mülk tesislerinden Clup Flipper yenilenince yabancıların ilgi odağı oldu. Tesisin sahibi Bayer, "Arap fonlar talip" dedi

Uluslararası devre mülk sistemini Türkiye'ye ilk getiren tesis unvanını elinde bulunduran Clup Flipper, 20 milyon dolarlık yenileme çalışmasını tamamladı. İki sezon kapalı kalan tesis, yenileme çalışmalarının ardından Türkiye'ye gelmek isteyen Körfez yatırımcısının dikkatini çekti. Clup Flipper Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Bayer SABAH'a açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz aylarda katıldığı Arap-Türk Konferansı'nda, büyük fon temsilcilerinin tesisleriyle yoğun olarak ilgilendiğini belirten Bayer, "Birçok yatırım teklifi aldım. Ama henüz satış konusunda bir karar vermedim. Hemen satmak gibi bir düşüncemiz yok ama bu hiç satmayacağız anlamına da gelmiyor" dedi.

15 HAZİRAN'DA AÇILIYOR

Hem sözlü hem de e-maille iletilen teklifler olduğunu söyleyen Bayer, şöyle konuştu: "Hepsini değerlendiriyoruz. Buraya katma değer getirecekse neden olmasın? Büyük fonların ilgisi var. Ama otel açıldıktan sonra taliplilerle konuşmayı düşünüyoruz." İki yıl süren yenileme çalışmalarıyla ilgili de bilgi veren Bayer, "Baştan aşağı restorasyon yaptık. Gecelik fiyatlarımız 400-700 euro arasında değişiyor. Tesisimiz 15 Haziran'da kapılarını açacak" diye konuştu. Clup Flipper arazisi içinde yapılan 36 adet Vita Nova rezidansların da büyük ilgi gördüğünü söyleyen Bayer, fiyatı 400-500 bin dolar arasında olan dairelerin 7'sinin satıldığını vurguladı. Bayer, rezidanslara da otelcilik hizmeti verdiklerini söyledi.

AKILLI EV SİSTEMİ KULLANDIK
Rezidanslarda 'konforlu' bir yaşam için tüm detayları düşündüklerini vurgulayan Bayer, "Akıllı ev sistemlerinin yanı sıra resepsiyon, teknik ve bahçıvan servisleri, bahçe bakımı, güvenlik, kapalı otopark, housekeeping hizmetleri sunuluyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Clup Flipper'a Araplar talip oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN