Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünyanın en pahalısı Türkiye'de

Vergi oranının yüzde 145'i bulduğu lüks otonun dünyadaki en pahalı ülkesi Türkiye. Ferrari'nin yeni modeli California T, 468 bin eurodan başlayan fiyatlarla yola çıkmaya hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 2.6.2014
Türkiye, dünyanın en pahalı lüks otomobillerin satıldığı ülkeler arasında ilk sıralarda yer alıyor. En pahalı lüks otomobil için adeta Danimarka ile yarışıyor. Lüks otoların fiyatlarının yüksek olmasının nedeni ise vergiler. Danimarka'da lüks otomobillerin vergisi yüzde 180, Türkiye'de ise yüzde 145'i buluyor. Ferrari'nin California T modelinin tanıtımında Fer Mas Şirket Müdürü Ferhat Albayrak'la dünyanın en pahalı Ferrari'sinin nerede satıldığını konuştuk. Albayrak, ÖTV artışı sonrasında Türkiye'de satılan en ucuz Ferrari modelinin fiyatının 350 bin eurodan 500 bin euroya çıktığını söyledi.

SATIŞ HEDEFİ 20 ADET

Son olarak vergileri artıran Singapur'da Ferrari fiyatlarının Türkiye'ye yaklaştığını ifade etti. 2013'te 23 adet Ferrari satışı gerçekleştirdiklerini söyleyen Albayrak, 2014 hedeflerini şöyle anlattı: "Vergi oranlarının yüksek olduğu bir pazarda öncelikle satışlarımızı aynı seviyelerde tutmayı ve varlığımızı sürdürmeyi hedefliyoruz. Hedefimiz 2014'ü geçen yıl gibi 20 adet veya üzerinde bir satış performansıyla tamamlamak. Şu ana kadar 5 adet aracı teslim ettik. Bu ay 3 teslimat yapmayı planlıyoruz. İlk 6 ay sonunda 10 araca ulaşacağız."

İŞ DÜNYASININ KAPISINI AÇIYOR
Ferhat Albayrak "Ferrari sahibi olmanın iş dünyasındaki avantajları nedir" şeklindeki sorumu şöyle cevapladı:"Bazıları özel modeller hariç tüm Ferrari modelleri günlük olarak kullanılabiliyor. İş toplantısına Ferrari'si ile gidenler bile var. Ferrari sahibi olmak, kişinin işinde de başarılı olduğunun göstergesi olarak algılanıyor. Dolayısıyla iş dünyasının kapılarını açıyor."

EN GENÇ MÜŞTERİLER ÇİN'DE
Günümüzde ilk kez Ferrari satın alan müşterilerin sayısının arttığını söyleyen Ferhat Albayrak, "Çin dışında Ferrari müşterilerinin yaş ortalaması 45. Çin ise en genç Ferrari sahiplerinin olduğu ülke" dedi.

FİYATI 468 BİN EURO
Temmuzda Türkiye'de teslimatlarına başlanacak olan Ferrari California T'nin fiyatı 468 bin euro. 0'dan 100 kilometre hızlanmasını sadece 3.6 saniyede gerçekleştiren Ferrari California T, devrim niteliğindeki 560 bg güç üreten V8 Turbo motoruyla dikkat çekiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyanın en pahalısı Türkiye'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN