Kuveytli NBK yatakçı oldu

Giriş Tarihi: 3.6.2014
Ortadoğu'nun en büyük finans kuruluşlarından National Bank of Kuwait (NBK), Türk yatak sektörünün en büyük üreticilerinden Yatsan'ı radarına aldı. 2007'de Turkish Bank'a ortak olarak Türkiye'ye giren Kuveytli bankaya ait NBK Capital Equity Partners Fund II LP fonu, İnci Mobilya ve Yatsan Sünger ve Yatak Sanayi şirketinden hisse almak için görüşmelere başladı.

7 YILDA 7 YATIRIM
Kuveytli fonun görüşmeleri olumlu sonuçlanırsa Türkiye'de 7'nci ortaklığına imza atmış olacak. 7 yıl önce Turkish Bank'ın yüzde 40'ını 160 milyon dolara alan NBK, ardından Yudum Gıda, Kılıç Deniz, Dünya Göz Hastaneleri, Dem İlaç ve Bavet Kimya'ya ortak olmuştu. NBK'nın Uluslararası Danışma Kurulu'nda da Mustafa Koç ve Suzan Sabancı Dinçer dikkat çekiyor. 1974'te kurulan Yatsan ise sektörün en büyük oyuncuları arasında yer alıyor. Ürünlerinin yüzde 50'sini yurtdışına satan Yatsan, Danimarka'dan Kuveyt'e, İsrail'den Hindistan'a 35 ülkeye ihracat yapıyor.

55 MAĞAZASI VAR
Türkiye' nin ilk yaylı yatak firmalarından olan Yatsan, İzmir'de 60 bin metrekarelik alan üzerine kurulan tesiste üretim yapıyor. Zincir otellerin en büyük tedarikçisi konumunda olan Yatsan'ın Tempur, Serta ve King Koll markaları da bulunuyor. Firmanın Türkiye ve Kuzey Kıbrıs'ta toplam 55 mağazası var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuveytli NBK yatakçı oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN