Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turkcell'in kazananları Silikon Vadisi yolcusu

Giriş Tarihi: 6.6.2014
Turkcell'in yerli yazılımı geliştirmek amacıyla geçen yıl başlattığı "Geleceği Yazanlar" projesinin 6 hafta süren "Uygulama Maratonu" sona erdi. Finale kalan ilk 5 projeye çeşitli ödüller verilirken, en iyi iş modelini yaratacak ekip, ekimde Silikon Vadisi'ne gönderilecek. 18 şehirden 60 ekibin yarıştığı maratonda 45 uygulama geliştirildi. Turkcell yöneticileri ve danışmanlardan oluşan jürinin yaptığı final değerlendirmesi sonucunda ise 5 uygulama ödül almaya hak kazandı. 3 uygulama ise jüri özel ödülüne layık görüldü. Maratonda dereceye giren ekipler 3 aylık devam sürecinde iş modelleri ve stratejileri geliştirecekler, en iyi gelişme gösteren ve en iyi iş modelini oluşturacak ekip, Silikon Vadisi'ni ziyaret etme şansı kazanacak.

CEPTEN KAPI AÇAN YAZILIM
Ödül alan uygulamalar arasında akıllı telefonlarda evinizin kapısını uzaktan açıp kapatma imkânı sağlayan Akıllı Anahtar yazılımı bulunuyor. Engelliler için yoldaki sıkıntıları sesli komut sistemiyle bildiren Akıllı Lokasyon projesi ve araçla giderken yoldaki çukruları haber veren "Bozuk Yol" projeleri dikkat çekti. Uygulama Maratonu finalistleri ile bir araya gelen Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, "Artan mobilleşme girişimciler, bilişim sektöründe çalışanlar ve öğrenciler için birçok fırsatın kapılarını aralıyor" diye konuştu.

BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR
İlker Kuruöz, "Bu potansiyeli harekete geçirmek ve her sektörde mobil uygulamaları etkin kullanarak Türkiye'yi bir adım daha öne taşımak için gençlerin uygulamaları büyük önem taşıyor" dedi.

Turkcell'in "Geleceği Yazanlar" projesinin "Uygulama Maratonu" sona erdi. En iyi iş modelini yaratacak ekip, ekimde Silikon Vadisi'ne gidiyor

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turkcell'in kazananları Silikon Vadisi yolcusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN