Ukrayna'dan kıl payı döndü

Giriş Tarihi: 7.6.2014

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, bir dönem Ukrayna'da banka almak için masaya oturduklarını ancak vazgeçtiklerini söyledi. Özen, "Doğru karar vermişiz" dedi

Moskova ile Kiev arasında yılbaşından bu yana tırmanan siyasi gerginlik, ekonomide de ambargoları gündeme getiriyor. Rus şirketlerinin yöneticileri özellikle Avrupa ve ABD tarafından baskı altına alınırken Ukrayna'da iş yapan firmalar ise savaş riskinin getirdiği belirsizliklerle baş etmeye çalışıyor. Birçok yatırımcı, Avrupa'nın göbeğindeki Ukrayna için yaptığı planlardan vazgeçiyor. Ukrayna'nın kriz öncesinde gösterdiği performansa Türk şirketleri de kayıtsız kalmamış, burayı yatırım rotasına almıştı. Bu şirketlerden birinin de Garanti Bankası olduğu ortaya çıktı.

SON ANDA VAZGEÇTİK

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, birkaç yıl önce ülkede satın alma sürecine girdiklerini söyledi. Özen, "Bir dönem Ukrayna'da bir banka alıyorduk. Görüşmelerimiz sona yaklaşmıştı. Bu süreçte bir önseziyle alımdan vazgeçtik. Şu anda ne kadar doğru bir karar verdiğimizi daha iyi anlıyoruz. Alacağımız banka da çok büyük değildi" dedi. Garanti Bankası Romanya, Rusya ve Hollanda'da da faaliyet gösteriyor. Ergun Özen, "Fırsat doğarsa elbette değerlendiririz" sözleriyle yeni pazarlar konusunda arayışlara devam ettikleri mesajını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ukrayna'dan kıl payı döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN