Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CarrefourSA 100 şube açacak

Giriş Tarihi: 8.6.2014

Bu yıl 100 şube açacaklarını belirten CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet Nane, 3 milyar liralık ciro hedeflediklerini belirtti. Nane, "Yeniden büyümeye geçtik. Müşterilerimizin yüzde 30'unu kaybetmiştik. Şimdi geri kazanıyoruz" dedi

Geçtiğimiz şubatta Sabancı ailesinin yüzde 51'i hisseni alarak 'yerel' hale getirdiği CarrefourSA, büyüme atağında. 2016'da market sayısını 1000'e çıkarmayı hedefleyen şirket, bunu 150-400 metrekarelik küçük mağazalarla gerçekleştirmeyi planlıyor. CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet Nane, bu yıl 100 şube daha açmayı hedeflediklerini belirterek, 2014'ü 3 milyar liralık ciroyla kapatacaklarını söyledi. Tarsus Amerikan Koleji'nin mezuniyet törenine katılan Nane, Carrefour'un ilk çeyrek bilançosunda 10 yılın ardından ilk kez kâr açıkladığı hatırlatılınca, "Bunu müşteriyi daha iyi anlayarak satışları artırarak elde ettik. Etkin tanıtım, iyi ve taze ürünlerle müşteriyi memnun ettik. Carrefour akademiyle eğitime yatırım yaptık" dedi. Ar-Ge çalışmalarına da 30 milyon liralık yatırım yaptıklarını söyleyen Nane, yerelde küreselleşme politikası izleyerek daha rekabetçi hareket etmenin meyvelerini topladıklarını ifade etti.

7 KİŞİLİK MEKAN TİMİ

CarefourSA'nın önceki yıllarda müşterilerinin yüzde 30'unu kaybettiğine dikkat çeken Mehmet Nane, "Şimdi bu müşterileri kazanmak için çalışıyoruz. Sepet artışımız çift haneli rakamlara ulaştı" diye konuştu. Yeni yatırımlara da değinen Nane, doğru lokasyonlarda market açmak için yedi kişilik bir ekibin sadece İstanbul'da değil, Anadolu'da da sokak sokak dolaşarak rapor hazırladığını söyledi.
YUNUS GİRGİN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CarrefourSA 100 şube açacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN