Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Azeri bebeklerine Türk internet sitesi

Giriş Tarihi: 9.6.2014

Yabancı devler Türkiye'de e-ticaret şirketlerinin peşine düşerken, Türk firmalar ise dünyaya yayılıyor. Orta Asya'ya yönelen Butikbebe.com, Azerbaycan'da alışverişe çıktı

ABD'den Güney Afrika'ya, Malezya'dan, Güney Kore'ye uluslararası devler Türkiye'deki e-ticaret şirketlerinin peşine düşerken, Türk firmalar da rotasını yurtdışına çevirdi. Dubai, Lübnan, Yunanistan gibi ülkelerde site kurup, şirket alan Türk firmalarının yeni rotası Türki Cumhuriyetler oldu. Türkçe konuşan ülkelerde sanal alışverişin bakir kaldığını gören Butikbebe.com, Azerbaycan ile ilk adımı attı. 2011'de kurulan sitenin 600 bin üyeye ulaştığını söyleyen Butikbebe.com'un Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Aksakallı, "Üyelerimiz arasında Azerbaycan'da yaşayan 5 bin kişi var. Siparişlerini tanıdıkları kanalıyla teslim alıyorlardı. Azerbaycan'ı incelediğimizde çalıştığımız kategoride bir sitenin olmadığını da öğrendik ve Butikbebe.az sitesiyle geçen hafta faaliyete başladık" dedi.

Sırada mağaza var

Kırtasiyeden oyuncağa, çocuk tekstilinden hamile giyim eşyalarına kadar geniş bir yelpazede çalışan Butikbebe.com, organize perakende için ilk adımını da Ümraniye'den atacak. Ulaşılabilir fiyatlar sunduklarını dile getiren Aksakallı, "Bu yıl ilk mağazamızı açmayı planlıyoruz. Burası ürünlerimiz için de bir vitrin olacak. İstanbul'daki mağazalaşmayı tamamladıktan sonra da Anadolu'ya yayılmak istiyoruz. Hakkari, Ağrı, Erzurum gibi kentlerden müşteri sayımız hızla artıyor" dedi.

Yemeksepeti Avrupa'da büyüyecek
Yurtdışına ilk açılan sanal ticaret sitesi Yemeksepeti. com oldu. 2011'de Dubai'de Foodonclick markasıyla hizmet vermeye başlayan şirket, ağını Katar, Umman, Suudi Arabistan ve Lübnan'a genişletti. Şirket geçen yıl Yunan online yemek siparişi firması Clickdelivery. gr'yi 3 milyon euroya satın aldı.

Aksakalı
, Orta Asya'nın ardından Ortadoğu ve Afrika (MENA) ülkeleri için çalışma başlatacaklarını söyledi. Aksakallı, "Bir Arap lojistik firmasıyla görüşüyoruz. Bu bölgedeki yüksek çocuk sayısı ilgi çekici" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Azeri bebeklerine Türk internet sitesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN