İlk kez bir Türk şirketi kabul edildi

Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Kazakistan Cumhuriyeti Yabancı Yatırımcılar Konseyi toplantısında gerçekleştirdiği konuşmasında, Astana’da hizmete girecek yeni şişeleme tesisleri ile Kazakistan’daki yatırımlarına devam edecekleri mesajını verdi.

Giriş Tarihi: 13.6.2014 13:54
Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Kazakistan Cumhuriyeti Yabancı Yatırımcılar Konseyi'ne kabul edildi. Böylece ilk kez bir Türk şirketi, bu önemli konseyde temsil edilme onuruna hak kazandı. Anadolu Efes ve Coca-Cola İçecek şirketlerinin oluşturduğu İçecek Grubu, 1997 yılından bu yana bu iki önemli şirketiyle Kazakistan'daki yatırımlarını sürdürüyor.

Konsey toplantısında gerçekleştirdiği konuşmasında, Anadolu Grubu'nun Kazakistan'a olan inancının altını çizen Tuncay Özilhan, Astana'da hizmete girecek yeni şişeleme tesisiyle ilgili bilgiler paylaştı. Hizmete girecek modern tesis için 80 milyon Amerikan Doları'nın üzerinde yatırım yaptıklarını söyleyen Özilhan, tesisin yerel ekonomiye büyük katkılar sağlamasının yanı sıra, bölgede sürdürülebilir bir istihdam da yaratacağını belirtti.

Anadolu Grubu, hizmete girecek yeni tesisinin yanı sıra, bira ve meşrubat alanlarındaki faaliyetlerine yapacağı yeni yatırımlarıyla, Kazakistan'daki büyümesini sürdürmeyi hedefliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk kez bir Türk şirketi kabul edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN