Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3 milyon liralık sanal tahsilat

Maliye Bakanı Şimşek, Gelir İdaresi'nin internet sayfası üzerinden sanal POS ile 2013'te 2 milyar 959 milyon liralık tahsilat yapıldığını söyledi

Giriş Tarihi: 16.6.2014
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi üzerinden, Motorlu Taşıtlar Vergisi ve bazı idari para cezalarının tahsil edildiğini belirtti. Şimşek, "Sanal POS ile 2013'te 2 milyar 959 milyon 474 bin 34 liralık tahsilat gerçekleştirildi" dedi. MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri'nin soru önergesini yanıtlayan Bakan Şimşek, Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatıyla ilişkili kamu idarelerinde sunulan hizmetler, yürütülen iş ve işlemlerin elektronik ortama aktarılmasına büyük önem verdiklerini dile getirdi. Paydaşların bu sistemlerden yararlanmasını denetlediklerini söyleyen Şimşek, "Bu uygulamalar sonucunda işlemler sadeleşti. Bürokrasinin üzerindeki yük azaltıldı" diye konuştu.

150 firma yararlandı
Şimşek bu hizmetlerden biri olan online katalog başvuru sisteminin, 1 Ocak 2014 itibarıyla başladığını anımsatarak şunları söyledi: "Katalog sözleşmesi imzalayan firmaların ürünleri web sitesi üzerinden satışa sunuluyor. Bundan yılda 150 firma yararlanıyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 milyon liralık sanal tahsilat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN