Türkiye'nin en iyi haber sitesi

GE'den teknolojiye 900 milyon $

Giriş Tarihi: 21.6.2014

General Electric, Türkiye Teknoloji Merkezi'ndeki yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Bu alanda 900 milyon dolarlık yatırım sözü veren şirket, Gebze'deki Kaplama Merkez Laboratuvarı'ndan dünya devlerine ihracat hedefliyor

General Electric (GE), Türkiye'deki yatırım planlarının bir parçasını daha hayata geçirdi. Şirket daha önce Gebze'deki Türkiye Teknoloji Merkezi'nde (TTM) yaptığı havacılık teknolojilerine yönelik laboratuvarı ek binayla büyüttü. Buradaki Kaplama Merkez Laboratuvarı'nda 300'e yakın Türk mühendis çalıştıran şirket, yurtdışı ve içinden gelen taleplere yetişemeyince ek yatırım kararı aldı. Daha önce bu alanda 900 milyon dolarlık yatırım sözü verdiklerini hatırlatan GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Canan Özsoy, Türkiye'ye duydukları güvenle bunu adım adım yerine getirdiklerini ifade etti. Özsoy, Gebze'den Avrupa, Uzak Doğu ve ABD'ye ihracat yapmayı planladıklarını vurguladı.

TERSİNE GÖÇ YARATIYOR
Bu tür yatırımlar nedeniyle yurtdışındaki Türk mühendislerin ülkeye döndüğünü söyleyen Türkiye Teknoloji Merkezi (TTM) Genel Müdürü Dr. Aybike Molbay ise tersine beyin göçü yaşadıklarını vurguladı. Molbay, "GE'nin yatırımı yeni fırsatlara kapı aralayacak" diye konuştu.
YUNUS GİRGİN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
GE'den teknolojiye 900 milyon $
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN