Turkuvaz'a 4 ödül birden

Giriş Tarihi: 21.6.2014

Ekonomi Gazetecileri Derneği tarafından bu yıl 6'ncı kez düzenlenen 'Ekonomi Basını Başarı Ödülleri' sahiplerini buldu. Düzenlenen törende 3'ü Sabah Gazetesi, 1'i Para Dergisi olmak üzere Turkuvaz 4 ödüle layık görüldü

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından bu yıl 6'ncı kez düzenlenen 'Ekonomi Basını Başarı Ödülleri' sahiplerini buldu. 3'ü Sabah Gazetesi, 1'i Para Dergisi olmak üzere Turkuvaz 4 ödülün birden sahibi oldu. Törene, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun yanı sıra çok sayıda gazeteci, işadamı, sivil toplum kuruluşu başkanlarının da aralarında yer aldığı 500'ün üzerinde davetli katıldı.

YOLDAN SAPMAYIZ

Vodafone Türkiye'nin ana sponsorluğunda ve İstanbul Ticaret Odası'nın destekleriyle Kandilli Cemile Sultan Korusu'nda düzenlenen geleneksel "Yaza Merhaba" etkinliğinde konuşan Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, gündemi ve ekonomi gazeteciliğini değerlendirdi. Siyasi gündemin hareketli olduğu dönemlerde ekonomiyi de yakından ilgilendiren tehlikelerin ortaya çıkabileceğini vurgulayan Babacan, "Türkiye'yi o ana yoldan, o salim yoldan sağa sola saptırmaya çabalayanlar olabilir. Şahsi siyasi istikbal ya da partilerin siyasi istikbali için memleketi maceraya sürükleme çabaları olabilir. Bunların hepsinin farkında olmalıyız" dedi.

SORUMLULUK ARTACAK

Ekonomi gazetecilerinin önümüzdeki dönemde de sorumluluklarının çok ağır olacağını belirten Babacan, ekonomi yayıncılığında ancak tarafsız ve dürüst habercilik anlayışının gerçekleşmesi halinde politikaların bütüncül bir yaklaşımla sahiplenileceğinin altını çizdi. Son 12 yılda Türkiye ekonomisinin katettiği mesafenin herkesçe bilindiğini dile getiren Babacan, şöyle devam etti: "Satın alma gücü paritesine göre 19 bin doları geçen bir milli gelirimiz var. Bu aşağı yukarı Japonya'nın yarısı demek. Türkiye İstatistik Kurumu açıkladı. Avrupa Birliği ortalamasının yüzde 55'ine ulaşmış durumdayız." Babacan, gazetelerin ekonomi sayfalarında artık daha çok şirket haberlerinin yer aldığını belirterek, bunun da ekonomideki dinamizmi gösterdiğini söyledi.

BU YILA DAMGA VURDUK
EGD ödüllerine bu yıl Turkuvaz damga vurdu. SABAH Gazetesi editörü İbrahim Acar, "Bankalarda ikna odası" başlıklı haberiyle Namık Ahıska Özel Ödülü'nü alırken, teknoloji editörü Timur Sırt da Vodafone Türkiye Özel Ödülü'ne layık görüldü. Turkuvaz Medya Grubu'na bağlı Para Dergisi'nden Ezgi Güler ise "Çok güzel bir istihdam bu" başlıklı haberiyle Esen Salihoğlu Özel Ödülü'nün sahibi oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turkuvaz'a 4 ödül birden
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN