Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Madenciye vergi müjdesi

Giriş Tarihi: 28.6.2014
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten, maden işçisine gelir vergisi müjdesi geldi. Şimşek, üretimin durdurulduğu madenlerde işverenlerce ödenen ücretler üzerinden gelir vergisi stopajının yapılmaması gerektiğini bildirdi. Şimşek, "Gelir Vergisi Kanunu'na göre toprak altındaki madenlerde personelin çalışma süresinin tamamını yer altında geçirmeleri halinde, bu sürelere ilişkin olarak yapılan ücret ödemeleri gelir vergisinden istisna tutulmaktadır" dedi.

KOMİSYON MADENE İNDİ

Soma'daki Maden Faciasını Araştırma Komisyonu üyeleri de Zonguldak'ta madene indi. Komisyon Başkanı Ali Rıza Alaboyun, "Bu incelemelerden sonra madencilikte yeni yönetmelikler önerilecek" diye konuştu.

SOMADA, 11 BİN KİŞİYİ HAYATA BAĞLAYACAK

Afetlerde Psikososyal Hizmetler Birliği'nin (APHB) Soma'daki maden kazasından etkilenenlerin travmayı atlatmalarına yardımcı olmak üzere başlattıkları SOMADA projesi, Borusan Holding'den aldığı maddi destekle farklı bir boyuta ulaştı. Proje kapsamında 17 ile bağlı 27 ilçede yaşayan 11 bin kişiye ulaşılması hedefleniyor. 300 gönüllünün çalışacağı proje AFAD, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Kızılay desteğiyle yürütülüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Madenciye vergi müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN