Serbest kalan şoföre iş teklifi

Irak'ta IŞİD tarafından kaçırılıp önceki gün serbest bırakılan TIR şoförlerine lojistik firmalarından müjdeli haber var. Firmalar şoförlere iş teklif ediyor

Giriş Tarihi: 5.7.2014
Irak'ın Musul kentinde terör örgütü IŞİD tarafından kaçırılan ve önceki gün serbest bırakılan 32 Türk TIR şoförüne lojistik firmalarından iş teklifleri gelmeye başladı. Batu Lojistik, Avrupa istikametli taşımalar için şoförlere kapılarının açık olduğunu açıkladı. Batu Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Taner Ankara, Türkiye'nin karayolu ile gerçekleştirdiği ticarette en etkili ülke olan Irak'ta yaşananların, bölgenin güvenliliğiyle ilgili sorunları daha da belirginleştirdiğini söyledi. 23 günlük esaretten sonra serbest kalan şoförlerin, aynı belirsiz ortamda çalışmaya devam etmek zorunda kalabileceğinin altını çizen Ankara, "Şoförler rehabilitasyon süresine ihtiyaç duyabilir. Biz Avrupa istikametinde taşımalar yapan bir firmayız. Bölgeyle ilgili elimizden bir şey gelmese de şoförlerin rehabilitasyon süreçlerinde Avrupa yönünde verilecek görevlerle onlara destek olunması taraftarıyız" diye konuştu.

İŞE DEVAM ÖNEMLİ
Taner Ankara, şoförlerin sağlıkları açısından en azından bir süre de olsa o bölgede çalışmamaları gerektiğini ifade etti. Ankara şöyle konuştu: "Şoförlerin kendi işlerini devam ettirebilmeleri önemli. O bölgeye değil ama Avrupa'ya yapılacak taşımalarda görev alırlarsa bu süreci daha kolay atlatacaklardır."

SAĞLIK DURUMLARI İYİ
Öte yandan serbest bırakılan TIR şoförlerinin evlerinde bugünlerde bayram havası esiyor. Şoförlerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtiliyor.

IRAK'A 45 MİLYON $'LIK DEV FABRİKA
Türkiye'nin en büyük ham ayçiçekyağı tedarikçilerinden olan Aves, Erbil'e 45 milyon dolarlık yatırım yapacak. Irak'ta gıda alanındaki en büyük yatırım olacak ayçiçekyağı rafine ve dolum tesisinin bu yılın son çeyreğinde faaliyete geçmesi planlanıyor. Aves Enerji, Yağ ve Gıda Sanayi Genel Müdürü Onat Angı, Türkiye ve yurtdışında gerçekleştirecekleri yeni yatırımlarla 2016'da bitkisel yağ üretiminde küresel oyuncular arasında yer almayı hedeflediklerini söyledi. Geçen yıl Mersin'de faaliyete geçen entegre yağ tesislerinde üretime başladıklarını belirten Angı, "Safya markalı ürünlerimizle dış pazarda olduğu kadar içerde de etkinliğimizi artırmak istiyoruz. Ağırlıklı olarak Ortadoğu ve Doğu Avrupa ülkelerine ihracat gerçekleştiriyoruz" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Serbest kalan şoföre iş teklifi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN