Halkbank'a sendikasyon kredisi

Giriş Tarihi: 9.7.2014 15:46

Halkbank, Amerika, Avrupa, Asya gibi geniş bir coğrafyaya yayılmış 17 ülkeden yeni katılımcıların da yer aldığı 34 finansal kuruluşun katıldığı konsorsiyumla 1 yıl vadeli sendikasyon kredisi protokolüne imza attı.

Banka protokol çerçevesinde uluslararası piyasalardan toplam 511,5 milyon Euro ve 112 milyon USD tutarında sendikasyon kredisi sağladı. Temin edilen kredinin toplam maliyeti Libor/Euribor +%0,90 yıllık olarak gerçekleşti.

Sendikasyon kredisi protokolü töreninde konuşan Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu şunları ifade etti:

"2014 yılı Türkiye'de finansal açıdan belirsizlik ve dalgalanmalarla başlasa da, ekonomik tablonun iyiye gittiğini söyleyebiliriz. Biz de Halkbank olarak yılı hedeflerimize uygun sonuçlarla tamamlamak, ülke ekonomisinin büyümesine ve iş ortaklarımızın gelişmesine katkı sağlamak amacıyla faaliyet gösteriyoruz. Bu kapsamda yurtdışından kaynak teminine yönelik çalışmalarımız da devam ediyor ve sendikasyon kredisi bunlardan biri. Temin ettiğimiz krediyi reel sektörün dış ticaret finansman ihtiyacını karşılamak üzere kullandırıyoruz. 5 yıldır sağladığımız kaynakla katılımcı finansal kuruluşlarımız ile işbirliği imkânlarını artırmaktan ve uluslararası piyasalardaki güçlü yerimizi bir kez daha göstermekten mutluluk duyuyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halkbank'a sendikasyon kredisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN