HalkBank

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milli Piyango'nun yeni sahibi

İhaleyi Besim Tibuk ve Emin Hitay'ın ortaklığındaki Net Şans-Hitay OGG kazandı. Son 2 milyar 755 milyon dolar oldu.

Giriş Tarihi: 15.7.2014 16:06 Güncelleme Tarihi: 15.7.2014 18:32

Milli Piyango'ya rekor fiyat Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın (ÖİB) düzenlediği ve Milli Piyango dahil şans oyunlarını içeren özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi 2.755 milyar dolar ile Net Şans-Hitay ortak girişim grubu verdi.

15 Temmuz 2014 Salı 17:46 Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın (ÖİB) düzenlediği ve Milli Piyango dahil şans oyunlarını içeren özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi 2.755 milyar dolar ile Net Şans-Hitay ortak girişim grubu verdi. ÖİB Başkan Yardımcısı Osman İlter'in komisyon başkanlığını yaptığı ihalede, ERG-Ahlatçı Ortak Girişim Grubu ve Turkish Lottery Holding de yarıştılar. İhale şans oyunları lisansının 10 yıl süreyle devrini içeriyor. İhale şartnamesine göre, lisans sahibi lisans süresi boyunca her takvim yılında elde ettiği hasılattan yüzde 25 oranında, diğer gelirlerin brüt tutarı üzerinden de, yüzde 72'si kamuya verilmek üzere, yüzde 28 pay alacak.

Lisans sahibi, Milli Piyango İdaresi tarafından pazara sunulmuş olan mevcut oyunları oynatmaya, söz konusu oyunlara ait logoları ve isimleri kullanmaya devam edebilecek ve pazara yeni oyunlar sürebilecek. Net Şans-Hitay OGG'de Net Şans Oyunları yüzde 90, Hitay Yatırım Holding ise yüzde 10 pay sahibi konumunda bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milli Piyango'nun yeni sahibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN