Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sultanların oteli

Kemer'de açılan Maxx Royal, jet sosyetenin gözdesi oldu. Kazakistan Cumhurbaşkanı'nın kızlarını ağırlayan otel bayramda İranlı ünlü bir işadamını misafir etmeye hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 20.7.2014
Etstur, 310 milyon dolarlık yatırımla Kemer'deki Maxx Royal'in kapılarını açtı. Grand butik anlayışıyla hizmet veren otel, şimdiden dünya jet sosyetesi ve ülke yöneticilerinin gözdesi haline geldi. Kazakistan Cumhurbaşkanı'nın kızlarını da ağırlayan otel, lükste sınır tanımıyor. 100 dönüm üzerine kurulan otelde 6 ayrı tipte 74 villa, 84 aile rezidansı ve minimum büyüklüğü 105 metrekare olan süitlerle birlikte toplam 286 oda bulunuyor.

HER ODAYA 3 PERSONEL

Her bir oda için 3 personelin çalıştığı otelde toplam bin kişi istihdam ediliyor. Otelde standart odaların kişi başı fiyatları 900 TL'den başlıyor. 5+1, içinde özel hamamı bulunan Beach Villa'da ise kişi başı fiyat 22 bin dolar. Otelin en pahalı odası olan bu villanın bayram için İranlı bir petrol zengini tarafından rezerve edildiği öğrenildi. Açıldığı üçüncü günde yüzde 50 doluluğa ulaşan otelin, bayramdaki hedefi ise yüzde 100 doluluk. Etstur Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ersoy, Türkiye'de lüksü seven büyük bir kesim olduğunu söyledi. Ersoy, "Biz bunu Maxx Royal Belek'te gördük. Buradan aldığımız cesaretle de Maxx Royal Kemer'i inşa ettik" dedi. Gelecek yıllarda bu tarz lüks yatırımların sayısının artacağını belirten Ersoy, kişiye özel hizmet bekleyen müşteri sayısının hızla arttığını ifade etti. Türkiye'nin aile tatili ülkesi olarak görüldüğünü anlatan Ersoy, "Mesela bir Rus çocuklarıyla gelip Türkiye'de tatil yapıyor. Birkaç ay sonra da çocuklarını bırakıp karısıyla Cannes'a gidiyor. Çok para harcayıp özel bir tatil yapıyor. Bu tarz yatırımlarla birlikte artık Cannes'ın yanında Türkiye'yi de düşünmeye başlayacak. Lüks tatil segmentine Türkiye de girecek" diye konuştu.

DÜNYA LÜKS LİGİNE GİRMEYİ HEDEFLİYOR
Maxx Royal Kemer'in dünyayla yarışabilecek kapasitede olduğunu söyleyen Ersoy, "Farklı bir pazarlama yöntemiyle ilerleyeceğiz. Global firmalarla çalışacağız" dedi. Dünyadaki en lüks otelleri pazarlayan Luxury Of The World'e üye olmak için başvuruda bulunduklarını belirten Mehmet Ersoy şunları anlattı: "Bu segmente girdiğinizde dünyanın en zenginine hitap eden bir gruba direkt satışa başlıyorsunuz. Türkiye'den buraya Sultan Ahmet'teki bir otel üye ama hiç resort yok. Olursa biz ilk olacağız."

AŞÇININ MAAŞI 10 BİN EURO

Mehmet Ersoy, otelde her ayrıntıya önem verdiklerini fakat en büyük hassasiyetin ise mutfakta gösterildiğine dikkat çekerek, "Mutfaktaki personelin neredeyse tamamı futbolcular gibi transfer edildi. Sadece transfer ücreti ödemedik. Onun dışında ailesi, ev kirası, çocuklarının okul masrafı vs tüm taleplerini kabul ettik" dedi. Dünyaca ünlü şeflerin otelde çalıştığı bilgisini veren Ersoy şunları anlattı: " Onları ikna etmek oldukça zor oldu. Biz onları seçtik belki ama onlar da bizi seçti. Mutfak tamamen onların istediği gibi dizayn edildi. Bir şefin ortalama maaşı 10 bin euro."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sultanların oteli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN