Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Halkbank'tan İsrail'e petrol satışı yalanlaması

Giriş Tarihi: 21.7.2014 17:31

Halkbank, İsrail'e Kürt petrolünün satıldığı ve bankanın da buna aracılık ettiği yönündeki haberlere ilişkin yalanlamada bulunuldu.

Halkbank'tan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Geçtiğimiz hafta sonu bazı internet sitelerinde, Kürt petrolünün Türkiye üzerinden İsrail'e taşındığı ve Gazze'yi vuran savaş araçlarının yakıtının Türkiye'den sağlandığı yönünde, Bankamızın kendi web sayfasından açıklama yaptığına dair haber ve yorumlara yer verilmiştir.

17 Aralık sürecinde ve sonrasında bu nitelikteki haber ve yorumlarla, ülkemizin yükselen ekonomik değerlerinden biri olan Bankamızın adının "ısrarla" çeşitli spekülasyonlara karıştırılmak istendiği kamuoyunun da bilgisi dahilindedir. Yurt içinde ve yurt dışında bir takım odaklarca yapılan bu hedefli saldırılar, Bankamızın yükselmesine ve gelişmesine asla engel olamayacaktır.

Öncelikle belirtmeliyiz ki, Foreks Bilgi İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından hazırlanan bazı haberler diğer halka açık şirketlerde olduğu gibi Bankamızın web sayfasında da yatırımcıları bilgilendirmek amacıyla yer alabilmektedir. Bu durum haberi yapan internet sitesince de çok iyi bilinmesine rağmen, meslek etiği ve ahlâkı gözetilmeden maksatlı bir şekilde olay çarpıtılarak bir algı yaratılmaya ve dünyanın gözünün önünde cereyan eden Gazze'deki katliamlarla Bankamızın adı aynı kare içinde anılmaya çalışılmaktadır.

Bilindiği gibi Bankamız, hisseleri Borsada işlem gören, halka açık bir şirkettir. Bundan böyle bu tür çarpıtma haberleri yayımlamak ve yayılmasına sebebiyet vermek suretiyle Bankamızı yıpratmaya çalışanlar hakkında hukuki ve cezai başvurularda bulunulacaktır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halkbank'tan İsrail'e petrol satışı yalanlaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN