Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"4-C'liye bayram hediyesi"

AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, Torba Kanun Tasarısı'na 23 bin civarındaki 4-C'li ile ilgili madde ihdas edileceğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 24.7.2014 15:29
TBMM Genel Kurulu'nda, CHP'nin küçük yatırımcıyı mağdur eden hususların ele alınması ve küçük yatırımcının korunması için atılması gereken adımların tespitine ilişkin Meclis araştırma önergesinin bugün gündeme alınmasına önerisinin görüşüldü.

Görüşme sırasında söz alan Özel, bugün "Torba tasarıya" 4-C'lileri ilgilendiren bir madde ihdasının olacağını belirterek, "Bu düzenlemeyi, bütün 4-C'lilere, şu anda 23 bin civarındaki 4-C'lilere bir bayram hediyesi verme konusunda bütün grupların ittifakıyla gündeme getirmiş bulunmaktayız" dedi.

Hayvancılık sektörünün sorunları


MHP'nin hayvancılık sektörünün sorunlarının araştırılarak alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi için verdiği Meclis araştırma önergesinin bugün gündeme alınmasına ilişkin önerisinin görüşülmesi sırasında söz alan Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, AK Parti'nin, kurbanlık hayvan ithal ederek tarihe geçtiğini söyledi. Türkiye'nin hayvan ithal etmeye ihtiyacının olmadığını belirten Kalaycı, bunun önünün açılmaması gerektiğini ifade etti.

Et fiyatlarında tüketici hassasiyetinin istismar edildiğini savunan Kalaycı, "Kırmızı ette hem üretici hem tüketici zarar ediyor. Burada karı, aracılar kazanıyor" dedi. Kalaycı, bu konuda iktidarın denetim yapması gerektiğini vurguladı.

AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç, Türkiye'de insanların refah seviyesi arttıkça hayvansal gıdalara talebin de arttığını söyledi. Ülkede milli gelir arttıkça köylünün gelirinin de arttığını belirten Kılıç, artık her üreticinin bir traktörü olduğunu dile getirdi.

İthalatın acizlik olmadığını, gerekli olduğu durumlarda ihtiyaçların karşılanması için bunun uygulanması gerektiğini anlatan Kılıç, "İthalatınızdan fazla ihracatınız varsa, ithalat yapmak sorun değildir" dedi.

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, 23 Temmuz 2014 tarihi itibariyle Bosna Hersek'ten 15 bin ton et ithal edileceğini kaydederek, "Bosna'dan ithalata karşı değiliz ancak bu bahane edilerek başka ülkelerden Bosna üzerinden ithalat yapılacak" dedi.

Türkiye'de et ithalatına gerek olmadığını anlatan Öğüt, gerekirse Kars-Ardahan bölgesinden üreticilerinin 20 liraya et verebileceğini söyledi.

HDP Mardin Milletvekili Erol Dora, hayvancılıkta başarı sağlanması için eğitim ve teknik destek sağlanması gerektiğini vurguladı.

CHP ve MHP'nin grup önerileri kabul edilmedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"4-C'liye bayram hediyesi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN