Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turkcell'den fiber atak

Giriş Tarihi: 25.7.2014

Turkcell Grup gelirleri, bu yılın ikinci çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2.4 artarak 2 milyar 923 milyon TL'ye ulaştı. Büyümeye mobil ve fiber internet katkı yaptı

Turkcell 2014 ikinci çeyrek finansal ve operasyonel sonuçlarını açıkladı. Buna göre Turkcell Grup gelirleri, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2.4 artarak 2 milyar 923 milyon lira oldu. Grup AVFÖK, geçen yıla göre yüzde 4 artışla 907 milyon, net kâr ise Ukrayna para birimi Hryvnia'daki değer kaybı nedeniyle 492 milyon olarak gerçekleşti. VFÖK (Vergi-Faiz Öncesi Kâr) ise bir önceki yıla göre yüzde 4 artarak 521 milyon liraya yükseldi.

2 MİLYARLIK YATIRIM YOLDA

Büyümede yüzde 28 oranında artan mobil internet geliri ve yüzde 39 büyüyen Turkcell Superonline'nın katkısı etkili oldu. Gelirleri ikinci üç ayda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 39 büyüyerek 309.4 milyon liraya ulaşan Turkcell Superonline, AVFÖK'ünü yüzde 30.2 arttırdı. Superonline'ın fiber internet sayısı da 39 bin yeni aboneyle toplamda 653 bine ulaştı. Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Turkcell'in mobil internet gelirlerinin ikinci çeyrekte 434 milyon liraya yükseldiğini söyledi. Ciliv, "Mobil internetteki güçlü performansımız ve iştiraklerimizin de geçen yıla göre artan katkısıyla başarılı finansal sonuçlarımızı sürdürdük. Hedefimiz yılsonuna kadar yaklaşık 2 milyar lira yatırımla inovatif ürün ve servislerle büyümeyi sürdürmek" diye konuştu.

AKADEMİDEN 14 BİN SAATLİK EĞİTİM
Turkcell'in "bilgiyi milyonların erişimine açmak" amacıyla dijitalleştirdiği Turkcell Akademi, 6 ayda 1 milyon 300 binin üzerinde ziyaret edildi. İngilizce, sınavlara hazırlık, profesyonel gelişim gibi birçok kategoride toplam 14 bin saat eğitim izlendi. 100 binden fazla kişi başlangıç, 25 bini aşkın kişi orta, 15 binin üzerinde kişi ise ileri seviyede dil eğitimlerini tamamladı. 300 bin kişi tarafından KPSS'ye Turkcell Akademi ile hazırlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turkcell'den fiber atak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN