Hayati Yazıcı paralellerin fişini çekti

Gümrük ve Ticaret Bakanlığında aralarında genel müdür yardımcılarının da bulunduğu bazı bürokratlar görevden alındı.

Giriş Tarihi: 3.8.2014 14:57 Güncelleme Tarihi: 3.8.2014 17:54
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nda aralarında genel müdür yardımcılarının da yer aldığı bazı bürokratlar görevden alındı.

Resmi Gazete'de bugün yayımlanan atama kararlarıyla bakanlık bürokrasisinde bir dizi değişikliğe gidildi.

Buna göre, Gümrükler Muhafaza Genel Müdür Yardımcıları Ali Gülşen ve Mehmet Sağlam görevlerinden alınarak başmüfettiş olarak görevlendirildi.

Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü Narkotik Madde Kaçakçılığı Daire Başkanı Nihat Özay, Gümrükler Genel Müdürlüğü İthalat Daire Başkanı Güngör Öztürk, Gümrükler Genel Müdürlüğü Denetim Raporları Daire Başkanı Ömer Faruk Şah da başmüfettişliğe atandı.

Gümrükler Genel Müdürlüğü Geçici İthalat ve Hariçte İşlem Daire Başkanı Muammer Tanrıvermiş ile AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yücel Karadiş ise müfettiş olarak görevlendirildi.


ATAMA KARARLARI

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde 9 ilin ticaret il müdürlüklerine atama yapıldı. 7 ilde ise bilim, sanayi ve teknoloji müdürleri görevden alındı.

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre, Nevşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muammer Coşkun, Uşak Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Barış Kılınç, Amasya Bilim,? Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Süleyman Koca, Düzce Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Erdal Gevrek, Erzincan Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hüseyin Erdem, Isparta Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Albayrak ile Kütahya Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Şaban Küçükgümrah başka bir göreve atanmak üzere görevden alındı.

Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt AŞ Genel Müdür Yardımcısı Şakir Zeki Özgül'ün, başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınması ile boşalan genel müdür yardımcılığına Özcan Altındağ atandı.

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğünde açık bulunan yönetim kurulu üyeliğine Abdullah Tombul getirildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdür Yardımcılığına Adnan Yankın, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdür Yardımcılığına Avni Dilber, Kooperatifçilik Genel Müdür Yardımcılığına Arif Sami Seymenoğlu atandı.

Ali Gülşen, Nihat Özay, Güngör Öztürk, Yahya Baba, Ömer Faruk Şah, Mehmet Sağlam Gümrük ve Ticaret Başmüfettişi; Muammer Tanrıvermiş, Yücel Karadiş, Bengü Güvercin, Emre Dağıstanlıoğlu Gümrük ve Ticaret Müfettişi olarak görevlendirildi.

İzmir Ticaret İl Müdürlüğüne Cevat Akgönüllü, Çanakkale Ticaret İl Müdürlüğüne Hüsniye Fırat, Kilis Ticaret İl Müdürlüğüne İsmail İncesoy, Bursa Ticaret İl ?Müdürlüğüne Zübeyir Tokgöz, Edirne Ticaret İl Müdürlüğüne Mahmut Altun, Malatya Ticaret İl Müdürlüğüne Ahmet Demirbağ, Yozgat Ticaret İl Müdürlüğüne İbrahim Akdaş, Karaman Ticaret İl Müdürlüğüne Yusuf Arı, Antalya Ticaret İl Müdürlüğüne Hüseyin Yalçın Koca atandı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayati Yazıcı paralellerin fişini çekti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN