Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denizbank'a merkezi rol

Batı'nın Rus bankalarına yönelik ambargosu Türkiye'ye yarayacak. Genel Müdür Hakan Ateş, "Bankamız Türk-Rus ilişkilerinde merkezi bir rol üstlenecek" dedi

Giriş Tarihi: 9.8.2014
İlk yarı mali sonuçlarını açıklayan Denizbank yönetimi, Batı'nın Rus bankalarına yönelik ambargosunu değerlendirdi. İkinci çeyrek sonuçlarını açıklayan Genel Müdür Hakan Ateş ve bankanın ana hissedarı Sberbank'ın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sergey Gorkov, Rusya ile Batı arasında yaşanan Ukrayna krizi ve bankalara uygulanan ambargonun Türkiye'ye yarayabileceğini belirtti. Ateş ve Gorkov, "Avrupa ve ABD ile yaşanan sorunlar Türkiye ile ilişkiler için fırsat oluşturuyor. Gıda ambargosunun sonucunda Türkiye'den alım yapılabilir" dedi.

SERMAYE DESTEĞİ SAĞLAYABİLİRİZ

Denizbank'ın Sberbank'ın en önemli yurtdışı operasyonu olduğunu belirten Gorkov, "Yılın geri kalanı için sermaye desteği sağlayabiliriz" şeklinde konuştu. Gorkov, ayrıca Denizbank'ı borsa kotundan çıkarma gibi bir planlarının da olmadığının altını çizdi. Hakan Ateş ise Denizbank'ın ambargo sürecinde merkezi bir rol üsteleneceğini söyleyerek "Tabii fırsatçılık peşinde değiliz. Elbette zaman gösterecek ama Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilerde çok merkezi bir rol üstleneceğiz. Ambargo yokken de ilişkileri artırmak için konut kredisi ve Ruble çekme hizmeti vermeye başlamıştık" diye konuştu.

İLK YARIDA 506 MİLYON KâR
Hakan Ateş, grubun geçen yılın aynı dönemine konsolide bazda aktiflerini yüzde 31 büyüterek 85.5 milyar TL'ye yükselttiğini söyledi. Özkaynaklarını ise yüzde 37 büyüterek 10.0 milyar TL'ye çıkardıklarını belirten Ateş, 2014'ün 6 ayında net kârın yüzde 20 düşüşle 506 milyon TL olarak gerçekleştiğini belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizbank'a merkezi rol
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN