Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turkcell Superonline'ın geliri 309 milyon TL

Turkcell Superonline, cirosunu 309 milyon TL'ye çıkardı. Şirketin genel müdürü Erkan "Grubun itici gücüyüz. 4G'nin gelmesiyle katkımız daha da artacak" dedi

Giriş Tarihi: 15.8.2014
Turkcell Superonline, 2014 yılı ikinci çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Gelirlerini bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 39 artıran şirket, cirosunu 309 milyon TL'ye çıkardı. Amortisman, vergi ve faiz öncesi kârını (AVFÖK) yüzde 30.2 oranında artıran Turkcell Superonline'ın AVFÖK marjı da yüzde 24.4 seviyesinde gerçekleşti. Toplam yatırım rakamı ise 2.4 milyar TL'ye ulaştı. Turkcell Superonline'ın ikinci çeyrekte bireysel segment gelirlerindeki artış yüzde 54, kurumsalda ise 37 oldu. Bu iki segmentin toplam gelirdeki payı yüzde 66'ya ulaşırken, şirketin grup dışı gelirlerinin payı 78'e çıktı.

GRUBUN İTİCİ GÜCÜ

Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, 2011'in ilk çeyreğinden bu yana gelir artışının kesintisiz sürdüğünü söyledi. Erkan, "Turkcell Superonline grubun itici gücü oldu. 4G'nin Türkiye'ye gelmesiyle birlikte katkısı daha da artacaktır" dedi. 4G'nin günümüzde bir zorunluluk haline geldiğini vurgulayan Erkan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunun için fiber optik altyapının daha da gelişmesi şart. Bizim 33 bin kilometrelik fiber omurgamız, Turkcell şebekesinin de taşıyıcısı. 4G'nin yaygınlaşmasıyla gruba desteğimiz artarken, Türkiye'nin büyümesine de katkı sağlayacağız."

1 MİLYONU AŞTI
Erkan, 2014'ün ikinci çeyreğinde müşteri sayısının 90 bin artarak 1 milyonu aştığını dile getirdi. Erkan "Bunun içinde ADSL kullanıcıları da var. Sadece fiber müşterilerimizin sayısı ise 653 bine yükseldi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turkcell Superonline'ın geliri 309 milyon TL
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN