Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1 TL'ye ayakkabı 199 TL'ye gelinlik

Mahmutpaşa Alışveriş Festivali bugün başladı. 29 Eylül'e kadar sürecek olan festivalde ayakkabılar 1, gelinlikler ise 199 TL'den satışa sunulacak

Giriş Tarihi: 29.8.2014
Bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Mahmutpaşa Alışveriş Festivali bugün başladı. Ayakkabıların 1, gelinliklerin ise 199 TL'den satışa sunulduğu festival 29 Eylül'e kadar sürecek.

8 MİLYON TL CİRO HEDEFİ

180 esnafın yüzde 70'e varan indirim yapacağı etkinlikte 3 bine yakın esnaf da fiyatları minimum yüzde 40 düşürecek. Mahmutpaşa Esnaf ve İşadamları Derneği Başkanı Yusuf Yetişgin, "Müşteriye çılgın fiyatlar sunuyoruz. Ayakkabı ve gelinliğin dışında 79 TL'ye takım elbise, 100 TL'ye abiye, 50 TL'ye de bayan pardesü satılacak. TEB ve İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) sponsorluğunda bu festival için 100 bin TL'lik bütçe ayrıldı" diye konuştu. Festivalin bir ay boyunca 8 milyon TL'lik iş hacmi yaratmasını beklediklerini belirten Yetişgin, günlük ziyaretçi sayılarının da 500 bin ila 750 bin arasında olacağını açıkladı. Yetişgin, "Arap, Azeri ve Gürcüler'in yoğun katılımı olacağını tahmin ediyoruz. Ayrıca çevre illerden de ziyaretçi bekliyoruz" diye konuştu.

CAZİBE MERKEZİ

Mahmutpaşa, İstanbul'un en önemli alışveriş lokasyonlarından biri. Ancak geçen yıl yapılan alışveriş festivalinin etkisiyle hem yerli hem de yabancı tüketicinin dikkatini çekmeyi başardı. Yusuf Yetişgin, "Geçen yıl festivale binlerce kişi geldi. Bu yıl da katılım yüksek olacak. Dünden beri radyo reklamları yapıyoruz. Tanıtıma büyük önem verdik. Festivalimizi herkese duyurmak istiyoruz. Mahmutpaşa alışverişte bir cazibe merkezi olacak" şeklinde konuştu. Hazır giyim ürünlerinin defilelerle tanıtılacağını belirten Yetişgin, "Tüketiciler burada gördükleri ürünleri büyük indirimlerle alma fırsatı yakalayacak" dedi.

TAKSİLERLE İŞBİRLİĞİ

551 yıl önce Osmanlı'nın ticaret merkezi olarak kurulan ve büyük patronlarla esnafların yetiştiği okul olarak bilinen Mahmutpaşa, son 20 yıldır kaybetmeye başladığı cazibesini yeniden kazanmak için geçen yıl harekete geçti. Mahmutpaşa Esnaf ve İşadamları Derneği üyeleri bir araya gelip esnafın düşen cirosunu artırmak için projeler geliştirdi. İşe öncelikle alışveriş festivaliyle başlandı. Yusuf Yetişgin, projenin tuttuğunu, bu yıl kapsamını daha da geliştirdiklerini söyledi. Şehirdeki taksilerin üzerine bile festivalin logosunu koyduklarını belirten Yetişgin, "Geniş kapsamlı bir çalışma yaptık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1 TL'ye ayakkabı 199 TL'ye gelinlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN