Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya Bankası, Gaziantep'in başarısını inceliyor

Dünya Bankası yetkilileri, girişimci ve yenilikçi yönüyle dünyanın en rekabetçi 7 şehrinden biri seçilen Gaziantep'te incelemelerini sürdürdü.

Giriş Tarihi: 2.9.2014 14:48 Güncelleme Tarihi: 2.9.2014 17:41
İpekyolu Kalkınma Ajansından (İKA) yapılan açıklamaya göre, "Rekabetçi Şehirler Bilgi Tabanı Projesi" kapsamında Gaziantep rekabetçi kent olarak belirlendi.

Dünya Bankası kriterlere göre, Avrupa ve Orta Asya (ECA) bölgesindeki ekonomik açıdan başarılı ve ilginç örnek olarak tespit edilen Gaziantep'te, İKA'nın ev sahipliğinde kamu kuruluşları, odalar ve özel sektör temsilcilerinin katılımlarıyla toplantı gerçekleşti.

Gayri Safi Yurtiçi Hasılası (GSYH) ve istihdam artışı açısından Türkiye ekonomisinin ve ECA bölgesindeki birçok şehrin üzerinde performans gösteren kentte, ekonomik açıdan başarılı şehirlerin iyi performans sergilemelerini sağlayan faktörleri analiz eden Dünya Bankası yetkilileri, Gaziantep'in rekabetçiliği nasıl başardığını inceleyerek rapor tutuyor.

Çalışma sonunda Gaziantep'in deneyimi, Dünya Bankası'nın küresel "Rekabetçi Şehirler Bilgi Tabanının" parçası haline gelecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya Bankası, Gaziantep'in başarısını inceliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN