Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TÜSİAD'ı 'YİK'ti geçti

Giriş Tarihi: 19.9.2014
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın günlerdir beklenen TÜSİAD randevusu öncesinde patronlar sabah 9:30'dan itibaren Four Seasons Otel'e geldi. TÜSİAD üyelerinin toplantı öncesindeki tek gündemi Cumhurbaşkanı'nın konuşma tonunun nasıl olacağıydı.

SAKAL BIRAKMIŞ!

Rahmi Koç'tan Güler Sabancı'ya, Cem Boyner'den Muharrem Yılmaz'a kadar birçok isim ön koltuklarda yerini aldı. Sütaş'ta sendikalı olmak isteyen işçileri tezekle yıldırmaya çalışan, bu nedenle de TÜSİAD başkanlığından istifa eden Muharrem Yılmaz'ın sakal bırakmış, dağınık hali dikkatlerden kaçmadı.

20 DAKİKA BEKLEDİLER

Toplantıya 20 dakika geç gelen Erdoğan'ı ayakta karşılayan patronlar konuşmayı büyük bir dikkatle dinledi. Cumhurbaşkanı ilk olarak isim vermeden Gezi olaylarında otelini açan Mustafa Koç ile "Ben de çapulcuyum" pankartı açan Cem Boyner'i eleştirdi. Fethullah Gülen'in konuşma kasetlerinde Koç'a dair söylediği 'rafineri, ananas ve tespih' kelimeleri üzerinden giden Erdoğan, "Bizi kıyasıya eleştirenler o dönemde ses çıkaramadı" diye tepki gösterdi. Erdoğan'ın konuşmalarından Sabancı Ailesi de nasibini aldı. Erdoğan, Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer'in "İtibarımız yurtdışında zedelendi" açıklamalarına da sert bir şekilde cevap verdi. Erdoğan'ın Suzan Sabancı Dinçer'i eleştirdiği sırada Sabancı Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı'nın 'azar bakışları' objektiflere yakalandı.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜSİAD'ı 'YİK'ti geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN