Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu'ndan çok önemli talimat

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Maliye Bakanlığı Bilgilendirme Toplantısı sonrası açıklama yaptı. Davutoğlu, "Devletin elindeki sosyal tesisler, lojmanlar, konutlar ve en önemlisi bina ve taşıtlarla ilgili kapsamlı bir envanter çalışması talimatı verdim" dedi.

Giriş Tarihi: 25.9.2014 15:46 Güncelleme Tarihi: 25.9.2014 16:05
Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Devletin elindeki sosyal tesisler, lojmanlar, konutlar ve en önemlisi bina ve taşıtlarla ilgili kapsamlı bir envanter çalışması talimatı verdim" dedi.

Davutoğlu'nun konuşmasında öne çıkan bazı başlıklar şöyle:

"Personel ihtiyacından kaynaklanan artışın ülkenin ekonomik dengelerini sarsmaması, ayrıca personelin etkin kullanımı, niceliksel artışı değil, niteliksel katkısının göz önüne alınması lazım. Bunun için personel sisteminde de ciddi bir gözden geçirme hamlesine ihtiyaç var."

"Kiralamadan kaynaklanan ek maliyetlerin giderilmesi yönünde de çok ciddi, kapsamlı bir tedbir düşünüyoruz. Onu zamanla paylaşacağız. Taşıt kiralanmasından bina kiralanmasına kadar."

"Kamusal alanda yapılabilecek reformlar için belli bir vergi düzeyini tutturmamız ve bunu adil, eşit bir şekilde uygulamamız lazım."

"Devletin belli alanlardan çekilmesi artık bir zarurettir. Devlet, şans oyunları alanından tümüyle çekilmelidir."

"Önümüzdeki ekim ayı muhtemelen, ama en geç kasım ayında kayıt dışı ekonomiyle mücadele stratejimizi açıklayacağız. Yıl sonuna doğru da bütün bu çalışmaları tamamlayıp kamu emlaki ve kamuda yapılacak tasarrufla ilgili nihai bazı adımları atacağız."

KAYNAK: Yeni Şafak

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'ndan çok önemli talimat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN