Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hoş geldin bebek

Giriş Tarihi: 2.1.2013

Şanlıurfa'da Demirtekin ailesi yeni yılın ilk dakikalarında Berat bebek ile gülerken, Adana'da Özden çifti, 2012'yi üçüz bebek sevinciyle uğurladı

Şanlıurfa'da 2013 yılının ilk bebeği 'Berat' oldu. Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesinde yeni yılın ilk dakikalarında dünyaya gelen Berat, hastane çalışanlarının ve basının ilgi odağı oldu. Yıldız ve Mustafa Demirtekin çiftinin üçüncü çocuğu olarak dünyaya gelen Berat bebek, normal doğumla hayata 'merhaba' dedi.

BERAT BEBEK

Hemşirelerin getirdiği bebeği kucağına alan baba Mustafa Demirtekin'in mutluluğu yüzünden okunuyordu. Baba Mustafa Demirtekin, "Berat bizim üçüncü çocuğumuz. Yeni yılın ilk dakikalarında doğdu. Çok mutluyuz. Allah, olmayan çiftlere de çocuk nasip etsin" dedi. Hemşireler Berat bebeğin boyunun 50 cm, kilosunun ise 3 kilo 100 gram olduğunu söylediler.

DOKTORUN ADI VERİLDİ

Siirt'te de yılın ilk bebeği erkek oldu. Siirt Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde 4 kilo 50 gram olarak dünyaya gelen bebeğe doktorun ismi olan Yusuf adı verildi. Yusuf bebeğin annesi Leyla Yılmaz, üç kız çocuğu olduğunu bugün de bir erkek çocuk sahibi olduğunu belirtti.

ÜÇÜZ SEVİNCİ
2012'yi uğurlarken Acıbadem Adana Hastanesi'nde de 3'lü sevinç yaşandı. 4 yıldır gölgeye hizmet veren hastanede bir ilk yaşanırken, Sevda- Umut Özden çifti, 2013 yılına üçüz bebek sevinciyle girdi. İkisi kız biri erkek doğan bebeklere Irmak, Nehir ve Poyraz adı verildi. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Perinatolog Prof. Dr. Cansun Demir, bebeklerin ve annenin sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hoş geldin bebek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN